Польський політик зазначив, що Київ та Варшава повинні активізувати свою співпрацю в галузі оборонно-промислового комплексу.

Україна та Польща повинні активізувати співпрацю в галузі оборонно-промислового комплексу, адже кожна з країн володіє своїми унікальними перевагами.
Таку точку зору в інтерв'ю кореспонденту Укрінформу висловив Марцін Босацький, співголова польсько-української міжпарламентської групи в польському Сеймі.
"Оборонні сектори обох держав здатні суттєво доповнити один одного. На сьогодні Україна займає провідні позиції на світовій арені в галузі безпілотних технологій та ракетних систем. Ми володіємо низкою переваг, і ця співпраця не лише має потенціал для зміцнення, але й є необхідною," - підкреслив Босацький.
За його словами, позиція Польщі щодо України "залишається стабільною", незважаючи на зміни та невизначеність в американській політиці стосовно Києва.
Він наголосив, що Польща "будує коаліцію з підтримки України в середині Європи". Водночас політик закликав українців "не дуже прив'язуватися" до ідеї міжнародної миротворчої місії в Україні, оскільки вона буде реалізована лише тоді, коли буде досягнуто перемир'я.
"Проте наразі досягнення миру здається ще далеким. Спостерігаємо, як Путін, навпаки, збільшує атаки на Україну, а не зменшує їх," - зазначив політик.
Він наголосив, що англійські і французькі військові не приїдуть в Україну, поки триватимуть бойові дії.
"Мені здається, що більш реалістичним є сценарій, що ми й надалі намагатимемося посилити санкції проти Росії, продовжуватимемо підтримувати Україну протиповітряною та протиракетною обороною, й навчатимемо українські війська, зокрема у Польщі",- підкреслив Босацький.
Він додав, що це все треба буде робити, маючи надію, що США зможуть домовитися з Росією про справедливий мир, наголошуючи, що це може зайняти певний час.
Політик зазначив, що вплив російської пропаганди в суспільстві зростає, а крайні політичні рухи стають все більш потужними. Проте він також підкреслив, що "більшість громадян Польщі підтримує Україну і прагне продовжувати цю підтримку як у політичному, так і в військовому аспектах".
Хоча в публічному полі Польщі іноді виникають екстремістські або радикальні антиукраїнські політичні фігури, їх все ж таки не так багато. Польська політика залишається стабільною, особливо на тлі змін і невизначеності, пов'язаних із майбутньою американською політикою стосовно України, - зазначив Босацький.
Як передавало агентство, Командування Сухопутних військ США в Європі і Африці оголосило про заплановану передислокацію американської військової техніки і особового складу з Ясьонки (Польща), до інших місць дислокації в країні.
США передають командування хабом Ряшів-Ясьонка з допомогою для України союзникам по НАТО згідно з рішенням Альянсу, але війська, які там дислокувалися, не залишатимуть межі Польщі.