Політичні новини України та світу

Кандидат на пост президента Румунії висловив намір "розділити" Україну: реакція Міністерства закордонних справ - Завтра.UA

"На тлі таких заяв абсурдно виглядають спроби Каліна Джеорджеску позиціонувати себе як "незалежного" політика"

Виступи румунського політика Каліна Джеорджеску, які ставлять під питання територіальну цілісність України, відображають надзвичайну неповагу до нашої країни та її народу. Це зазначено у коментарі Міністерства закордонних справ України.

"Міністерство закордонних справ підкреслює, що розглядає ревізіоністські висловлювання чи дії, які загрожують суверенітету та територіальній цілісності України, як абсолютно неприпустимі та засуджує їх. Ці дії суперечать міжнародним стандартам, Статуту ООН, а також основоположним демократичним принципам."

Українські дипломати наголосили, що на тлі таких заяв "абсурдно виглядають" спроби Каліна Джеорджеску позиціонувати себе як "незалежного політика: озвучені ним тези повністю тотожні тезам російської пропаганди, що вказує на повну залежність "від господарів у Москві".

"Ми впевнені, що для Румунії та румунського народу важливо досягти всебічного, справедливого та стабільного миру в Україні, що дозволить нашим державам розвиватися в умовах миру, безпеки та процвітання для наших громадян. Варто зазначити, що сценарії, які розглядає Кремль та його підконтрольні структури, не передбачають такого розвитку подій," - йдеться в заяві Міністерства закордонних справ.

Міністерство наголосило, що цінує, як Румунія та румунський народ твердо підтримують Україну з самого початку повномасштабної війни Росії проти нашої держави. Там розраховують на подальший розвиток дружніх українсько-румунських відносин, що мають характер стратегічного партнерства, на благо двох народів.

Нагадаємо, ультраправий політик Калін Джеорджеску, який хоче стати президентом Румунії, назвав Україну "вигаданою державою". Про це повідомляє Romania TV.

Джорджеску висловив думку, що розподіл України "неминучий". "Це абсолютно точно. Це станеться. Вони не мають іншого виходу. Шлях веде прямо до цього. Україна - це штучно створена нація. Українська радянська соціалістична республіка", - зазначив він.

Як підкреслив політик, "світ переживає зміни, і кордони також зазнають трансформацій", тому Румунія матиме можливість претендувати на певні українські території.

Нагадуємо, що в середу, 8 січня, урядова коаліція Румунії прийняла рішення про організацію повторних президентських виборів. Вибори президента, заплановані на 2025 рік, відбудуться знову після того, як Конституційний суд Румунії скасував результати першого туру голосування.

Пізніше з'ясувалося, що уряд Румунії прийняв рішення, відповідно до якого 4 травня встановлено як день проведення першого туру президентських виборів, а також місцевих виборів у деяких адміністративно-територіальних одиницях. У разі необхідності, другий тур президентських виборів відбудеться через два тижні після першого, тобто 18 травня.

У листопаді 2024 року в Румунії відбувся перший тур президентських виборів. Соціологічні дослідження, проведені напередодні, виявили, що лівий прем'єр Марчел Чолаку та лідер ультраправої опозиційної партії AUR Джордж Сіміон мають найбільшу підтримку. Тому прогнозувалося, що саме вони стануть головними претендентами у другому турі голосування.

У першому турі президентських виборів в Румунії перемогу здобув ультраправий кандидат Калін Джорджеску, який отримав 2 120 404 голоси. На другій позиції з 1 772 503 голосами опинилася представниця ліберал-консервативної партії Елена Ласконі. Третє місце зайняв чинний прем'єр-міністр Марчел Чолаку, який отримав підтримку 19,15% виборців. Він активно виступає на підтримку України, зокрема, її інтеграції до Європейського Союзу та НАТО.

Читайте також