Французи висловили обурення через рекламну кампанію модного бренду, що зобразила Ейфелеву вежу в хіджабі.

Реклама викликала обурення у ряду політиків, зокрема Лізетт Поллет, депутатки від ультраправої партії "Національне об'єднання", яка вже охарактеризувала відео як таке, що принижує "демократичні цінності та спадщину" нації.
Рекламний відеоролик бренду Merrachi, що спеціалізується на виготовленні одягу для мусульманок, викликав серйозний резонанс у Франції через зображення Ейфелевої вежі, обгорненої хіджабом, згідно з інформацією видання ProtoThema.
Все розпочалося з того, що бренд одягу Merrachi, який наразі функціонує через простий онлайн-магазин у Франції, презентував у TikTok анімований 3D-рекламний ролик, в якому з'являється Ейфелева вежа, одягнена в зелену ісламську накидку.
"Французька влада не прагне, щоб Merrachi з'явився у Франції," - зазначено у коментарі до відео, натякаючи на можливий запуск бізнесу. Наразі у бренду є лише один магазин в Європі - в Амстердамі (Нідерланди), де він і був заснований.
"Чи згадуєте, як французький уряд запровадив заборону на хіджаб?" - зазначили автори в коментарях до посту.
Подібне відео, як і звинувачення, викликали у Франції хвилю обурення. Ресурс Le Figaro заявив, що хіджаб - шаль, призначена для прикриття жіночого волосся, - ніколи не був заборонений у Франції в громадських місцях, на відміну від "бурки", що приховує обличчя.
"Проте, відповідно до закону щодо демонстрації релігійних символів, хіджаб заборонено в державних навчальних закладах, включаючи школи та коледжі. Державні службовці також зобов'язані дотримуватися принципу нейтралітету, утримуючись від вираження своїх релігійних поглядів під час виконання службових обов'язків. Щодо бізнес-середовища, рішення про носіння чадри залишається на розсуд роботодавців", - зазначили журналісти.
Лізетт Поллет, член парламенту від вкрай правого "Національного об'єднання", назвала відео образливим для "демократичних цінностей і спадщини" країни.
Відповідно, Жером Бюіссон, також із National Alarm, охарактеризував рекламу як "жахливий політичний план" і "неприйнятну провокацію".
Водночас економіст Філіп Мюрер, співзасновник Громадянського політичного руху, закликав заборонити магазини Merrachi у Франції та заблокувати її веб-сайт.
Деякі користувачі соціальних мереж говорили про "ісламське захоплення" країни, закликаючи обмежити імміграцію мусульман. Один користувач прокоментував: "Через страх здатися нетерпимими ми терпимо неприйнятне", а інший описав рекламу як "екзистенціальну загрозу Франції".
Водночас рекламна кампанія Merrachi знайшла і прихильників, оскільки кілька користувачів описали її як "креативну" та "розумну", зазначивши, що вона виводить на перший план дискусію про обмеження на релігійний одяг у Франції.
На своєму веб-сайті компанія позиціонує себе як представник "скромної" моди, використовуючи нинішній Рамадан для просування абаї, вуалей та довгих суконь, які доступні за цінами від кількох десятків до понад 120 євро. Засновниця, Нада Меррачі, вважається однією з "новаторок" у світі скромної моди. Вона прагне відіграти "ключову роль" у "поліпшенні" індустрії моди, прагнучи інтегрувати "єдність та інклюзивність".
Раніше Фокус писав, що 33-річну жінку в Ірані засудили до 74 ударів батогом через те, що вона була на вулиці без хіджабу.