Політичні новини України та світу

Європейський Союз переходить до нової етапу в галузі оборони, заявила фон дер Ляєн.

У Гданську під час пресконференції, присвяченій результатам візиту Колегії Єврокомісії до Польщі, Урсула фон дер Ляєн зробила відповідну заяву, про що повідомляє кореспондент Укрінформу.

Новий політичний етап відкриває нову главу в сфері оборони Європи. Після трьох років війни, спровокованої Путіним, ми збільшили обсяги військового виробництва, але цього недостатньо. Нам слід зробити більше. Необхідно витрачати більше, витрачати розумніше і робити це спільно. Європа потребує істотного підвищення оборонних можливостей. Сучасні конфлікти вимагають значних ресурсів, технологій та координації, які перевищують можливості окремих країн. Однак, об'єднавши зусилля, ми можемо досягти значних успіхів у нашій співпраці в Європі, - підкреслила президентка Європейської комісії.

Вона зауважила, що оборонний сектор потребуватиме активного залучення фінансування, як з державного, так і з приватного секторів. Країнам ЄС треба активніше співпрацювати для кращої взаємосумісності власних сил, для зниження цін на виробництво військового обладнання, погодженого спрощення регуляторних правил щодо оборонного замовлення та створення умов для швидкого впровадження інновацій.

"Якщо ми витрачаємо (на оборону - ред.) мільярди, що надійшли від наших платників податків, ми маємо повертати ці інвестиції в формі зростання ноу-хау та робочих місць тут, у Європі. Єврокомісія представить Білу книгу щодо майбутнього європейської оборони до середини березня. Мій другий пункт стосується готовності. Саме висока готовність має скеровувати нас у всіх наших діях, щоб ми могли проактивно відповідати на повний спектр загроз", - наголосила фон дер Ляєн.

Вона зазначила, що виклики, з якими стикається Європейський Союз, набувають все більшої складності та різноманітності. Останні події в Балтійському морі підтверджують, що будь-яка частина інфраструктури може стати потенційною мішенню.

Голова Європейської комісії зазначила, що Польща стикається з постійними гібридними загрозами з боку авторитарних режимів Росії та Білорусі, які в партнерстві з контрабандистами та торгівцями людьми активно сприяють напливу нелегальних мігрантів з метою дестабілізації зовнішніх кордонів Європейського Союзу.

"Це питання виходить за межі двосторонніх відносин Польщі - воно є викликом для всієї Європи, тому потребує колективних європейських рішень. Саме ми, європейці, а не Лукашенко з Путіним, повинні визначати, хто має доступ до Європи і в яких умовах. Важливо збільшити спільні інвестиції в оборону, посилити протидію гібридним загрозам та надати більше можливостей для національних бюджетів, щоб підвищити витрати на оборону", - підкреслила президентка Єврокомісії.

Як стало відомо, під час неформальної зустрічі, що відбулася в Брюсселі 3 лютого, лідери держав та урядів країн ЄС схвалили політичні вказівки для посилення оборонних спроможностей.

Читайте також