"Європейські капіталовкладення, екологічне відновлення та нові перспективи для підприємництва": Світлана Гринчук на Бізнес-саміті ЄС-Україна

Як "зелена" трансформація України створює нові можливості для інвесторів, чому підприємства не повинні остерігатися інвестувати під час війни, та як українські реформи можуть вплинути на розвиток всієї Європи.
Про це розповіла очільниця Міндовкілля Світлана Гринчук під час EU-Ukraine Business Summit. Вона наголосила: євроінтеграція -- це не лише політика, а й конкретні економічні перспективи.
Під час панельної дискусії на тему "Шлях України до Європейського Союзу: як євроінтеграційні реформи можуть сприяти розвитку бізнесу" міністр екології Світлана Гринчук підкреслила значущість 27-го розділу переговорів - "Екологія та зміна клімату".
"Це один із найскладніших розділів, але й один із найперспективніших. Він відкриває нові можливості для інновацій, модернізації галузей і залучення європейських інвестицій", -- зауважила Гринчук.
За її словами, узгодження українських та європейських норм у галузі екології вже створює нові можливості для підприємництва. Зокрема, це стосується впровадження системи торгівлі викидними квотами на парникові гази, оптимізації управління природними ресурсами та цифровізації екологічного сектору.
Виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев'янко поділилась цифрами, які надихають:
Приблизно 70% підприємств, що входять до складу Асоціації, вже здійснюють інвестиції в Україну. Більше 77% з них мають намір продовжувати свою діяльність. Це свідчить про високий рівень довіри до реформ, незважаючи на військові виклики.
Італія виступає важливим союзником України в процесі відновлення. Давід Ла Чечіла, спеціальний представник Італії, зазначив:
"Уже цього року в Римі на конференції URC2025 зберуться понад 3 тисячі учасників, 700 компаній, десятки представників громад і неурядових організацій. Це буде реальний майданчик для знайомства, пошуку партнерів та запуску спільних проєктів".
Реформи в Україні впливають на всю Європу -- переконані партнери
Учасники саміту визнали: трансформація України -- це не лише національна справа. Спецпредставник Польщі Павел Коваль заявив:
Відновлення України є більше, ніж просто внутрішня трансформація. Це можливість для переосмислення і модернізації всієї європейської системи безпеки, економічної структури та екологічних підходів.
"Україна вже стала частиною торгових маршрутів Європейського Союзу. Навіть до офіційного приєднання, європейські компанії мають можливість інвестувати в нашу країну на рівноправних умовах із іншими державами-членами," — підкреслила Світлана Гринчук.
Вона акцентувала, що процес інтеграції в Європейський Союз полягає не лише у виконанні формальних вимог, а й у спільних зусиллях щодо забезпечення екологічної безпеки, переходу до нових енергетичних стандартів та модернізації. Україна має на меті не тільки відновлення, а й перетворення на більш потужну, сучасну та екологічно чисту країну в партнерстві з Європою.