"Існує два можливих варіанти розвитку подій": оголошено дату підписання важливої угоди, що стосується війни в Україні.

Не слід очікувати масштабного наступу російських військ чи значного колапсу фронту. Чутки, що ширяться в інтернеті, більше нагадують інформаційну кампанію або перебільшення існуючих проблем. Проте, ситуація на фронті залишається непростою. Таку думку висловив політичний експерт, директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик в інтерв'ю для Главреду, коментуючи можливі сценарії розвитку подій у контексті російсько-української війни.
Дональд Трамп і Путін (фото з відкритих джерел)
Він підкреслив, що не є фахівцем у військовій справі, але має контакти з військовими та експертами, які добре орієнтуються в обстановці. За їхніми прогнозами, стратегічно небезпечна ситуація на фронті в цьому році не виникне, хоча просування російських військ може продовжитися. Водночас на деяких ділянках фронту російські сили зазнають виснаження, тоді як українські війська здобувають перевагу і переходять до контратак.
Кулик підкреслив, що Трамп все ще зацікавлений у спільних переговорах і ставить собі за мету досягнути значного прогресу до травня. Навіть якщо йому не вдасться укласти масштабну угоду, він хоче принаймні розпочати серйозні дискусії. У його планах головними учасниками мають бути він сам і Путін, які спершу підпишуть двосторонню угоду, а потім сформують порядок денний для вирішення конфлікту в Україні.
Він додає, що спершу має відбутися зустріч між Путіним і Трампом, під час якої вони домовляться між собою, окреслять основні напрями американо-російських відносин і сформують угоду. Лише після цього буде розглядатися питання війни в Україні як один із аспектів ширших домовленостей, але не головна тема. Трамп пояснює це тим, що США та Росія мають інші стратегічні інтереси.
Кулик вказує на те, що Росія може виставляти на показ свою готовність до компромісів стосовно України, проте насправді вірить у свою непорушність і не має наміру вступати в серйозні переговори з жорсткими зобов'язаннями.
На його думку, можуть виникнути два можливих варіанти розвитку подій. Перший з них полягає в тому, що якщо Трамп не зможе досягти угоди з Путіним або не вбачатиме можливостей для масштабної домовленості, він може змінити свою увагу на інші регіони. Наприклад, він може зосередитися на Мексиці, Тихоокеанському регіоні, Близькому Сході або конфлікті навколо Ірану. У такому випадку, ситуація в Україні фактично опиниться під контролем Європи: мовляв, якщо ви бажали війни, то тепер вам доведеться самостійно боротися з Росією, а США лише виставлять рахунки за свою підтримку.
Другий варіант - досягнення певного взаєморозуміння між сторонами та встановлення стратегічної паузи.