Політичні новини України та світу

Джей Ді Венс висловив занепокоєння, що Сполучені Штати найбільше стурбовані "бракованими приватними переговорами" з Україною.

Віцепрезидент Сполучених Штатів Джей Ді Венс висловив думку, що від України не слід очікувати публічних комунікацій, а натомість важливішим є приватний контакт із президентом Трампом.

Цю інформацію Джей Ді Венс озвучив під час неформальної бесіди в кулуарах слухань оборонного комітету Палати представників Сполучених Штатів.

Відповідаючи на запитання репортерів щодо дій, які президент України Володимир Зеленський має вжити для поліпшення напружених відносин між Києвом і Вашингтоном, віцепрезидент США заявив:

"На мою думку, важливо підкреслити, що багато людей зосереджують свою увагу на публічних висловлюваннях, вважаючи, що президент Зеленський повинен заявити про бажання миру або вибачитися перед президентом Трампом. Проте, публічні заяви не мають такого значення, як реальні дії українців, які спрямовані на активну участь у процесі мирного врегулювання," – зауважив Венс.

"Треба, щоб українці приватно прийшли до нас і сказали: ось що нам потрібно, ось цього ми хочемо. Таким чином ми будемо брати участь у процесі припинення цього конфлікту. Це найважливіше, і ця відсутність приватних розмов турбує нас найбільше", - відповів віцепрезидент США.

Обговорюючи можливості укладення угоди щодо корисних копалин з Україною, Венс зазначив, що у Вашингтоні все ще є надія на реалізацію цього договору.

Джей Ді Венс висловив: "Безумовно, я переконаний, що угоди в сфері корисних копалин цілком можливі. Я також вважаю, що президент залишається відданим цій ініціативі. Нам вже надходили деякі обнадійливі сигнали, але, звичайно, ми ще не маємо підпису від наших українських партнерів".

Віцепрезидент охарактеризував угоду щодо мінералів як "ключовий елемент стратегії президента" Трампа.

"Президент прагне забезпечити, щоб американці отримали справедливу угоду, одночасно гарантуючи доступ до корисних копалин та ресурсів, які життєво важливі для економічного розвитку у майбутньому," - зазначив він.

На питання журналістки Української служби Голосу Америки Катерини Лісунової, чи збираються США посилити санкції щодо Росії чи вжити інших кроків для тиску на обидві сторони, щоб привести їх за стіл переговорів, віцепрезидент США відповів:

Ми переконані, що завершення цього конфлікту є вигідним не лише для Росії, але й для України та Сполучених Штатів. Саме тому ми підтримуємо ідею тиску на всіх сторін, щоб припинити насильство. Це є частиною політики президента і відповідає інтересам американського народу.

Хоча це виглядає як значний тиск на Україну, водночас він не є настільки відчутним для Росії, зауважила журналістка. На це Джей Ді Венс відповів:

"Власне, я не переконаний у правдивості цих слів. Варто зазначити, що все ще діє ряд санкцій, які були введені проти Росії. Ми вважаємо, що російська сторона зазнає економічних труднощів внаслідок цього конфлікту."

Венс з'єднав призупинення військової підтримки Україні з наміром Сполучених Штатів змусити Україну сісти за стіл переговорів.

Відповідаючи на запитання журналістів про те, чи може призупинення допомоги Україні створити переваги для Росії, він зазначив:

"Президент Трамп дуже чітко сказав про нашу політику по Україні: він хоче, щоб українці сіли за стіл переговорів. Ми хочемо, щоб українці мали суверенну та незалежну країну. Ми вважаємо, що українські війська воювали дуже хоробро, але ми перебуваємо в тій точці, де ані Європа, ані Сполучені Штати, ані українці не можуть продовжувати цю війну нескінченно. Тому важливо, щоб усі сіли за стіл переговорів. І президент намагається надіслати дуже чітке повідомлення: українці мають сісти за стіл і почати переговори з президентом Трампом", - сказав Джей Ді Венс.

4 березня президент України оголосив, що країна готова до переговорів і прагне завершити війну сильніше, ніж хто-небудь інший.

"Україна готова якнайшвидше сісти за стіл переговорів, щоб наблизити надійний мир. Ніхто не хоче миру більше, ніж українці. Ми з моєю командою готові працювати під сильним лідерством Президента Трампа, щоб досягти тривалого миру", - написав Володимир Зеленський у мережі Х, додавши, що Київ готовий працювати швидко в цьому напрямку.

Згідно з висловлюваннями Зеленського, першим кроком у цих переговорах може стати "звільнення заручників, термінове мирне угоду в повітряному просторі: заборона на використання ракет, далекобійних безпілотників та бомбардування енергетичних і інших об’єктів цивільної інфраструктури – а також термінове перемир'я на морі, якщо Росія дотримається тих же умов".

Після цього президент Зеленський зазначив, що Київ "досить швидко" просуватиметься до наступних етапів, щоб "узгодити потужну фінальну угоду" у співпраці зі США.

Зеленський висловив вдячність президенту Дональду Трампу за те, що під час свого першого терміну надав Україні "джавеліни".

Президент України також висловив своє занепокоєння з приводу конфлікту, що виник у Білому домі під час його поїздки до Вашингтона 28 лютого.

"Наша зустріч у Вашингтоні, у Білому домі, в п'ятницю пройшла не так, як передбачалося. Прикро, що так сталося. Настав час зробити все правильно. Ми хотіли б, щоб надалі співпраця та спілкування були конструктивними", - зазначив президент України.

Він також підтвердив свою готовність укласти угоду щодо корисних копалин зі Сполученими Штатами "в будь-який момент і в будь-якому зручному для сторін форматі".

4 березня ввечері президент США Дональд Трамп виступить перед Конгресом із посланням до народу. Напередодні він повідомив про можливі новини стосовно угоди з Україною в сфері корисних копалин, які можуть бути оголошені під час цього виступу.

Читайте також