Політичні новини України та світу

Долар зміцнюється по відношенню до єни на фоні того, що Банк Японії не визначився з графіком підвищення процентних ставок.

У понеділок долар зміцнився щодо єни після заяви керівника центрального банку Японії про намір посилити монетарну політику. Однак він не уточнив терміни, що залишило ринок в невизначеності стосовно можливих змін вже наступного місяця.

Голова Банку Японії Кадзуо Уеда підтвердив, що процентні ставки будуть поступово зростати, якщо економічна ситуація відповідатиме прогнозам центробанку.

Проте він не уточнив, чи планується підвищення ставок у грудні, підкресливши, що Банку Японії слід враховувати різноманітні ризики, зокрема й ті, що стосуються економіки США.

Пізніше на прес-конференції Уеда додав, що вони не будуть чекати ясності щодо всіх ризиків, перш ніж діяти щодо ставок, і зволікання може призвести до більш агресивного підвищення ставок.

Отже, ймовірність того, що ринкова ціна зросте на 0,25% під час наступного засідання 19 грудня, становить 54%. Це свідчить про те, що даний показник залишився практично незмінним у порівнянні з попереднім аналізом.

Це була його перша нагода прямо прокоментувати монетарну політику після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США 5 листопада. Цей результат спонукав інвесторів замислитися, чи стане він більш чітким у своїх прогнозах щодо можливих підвищень процентних ставок.

Невизначеність у вказівках призвела до підвищення курсу долара на 0,35%, досягнувши 154,72 єни, що дозволило йому відійти від п'ятничного мінімуму на рівні 153,86. Наприкінці минулого тижня долар знизився після попередження міністра фінансів Японії Кацунобу Като про можливу інтервенцію на ринку, якщо єна зазнає занадто різкого і швидкого падіння.

Цей відступ сприяв тому, що євро на даний момент утримується на позначці $1,0540, хоча все ще залишається в небезпечній близькості до нещодавнього річного мінімуму, зафіксованого на рівні $1,0496.

Стосовно валютного кошика, долар залишається на позначці 106,660, після того як у п'ятницю зафіксував річний пік на рівні 107,07. За тиждень індекс зріс на 1,6%, продемонструвавши шістнадцять тижнів підвищення за останні сім.

Ралі відбулося на фоні значного підвищення прибутковості 10-річних казначейських облігацій, яке з початку жовтня зросло на 70 базисних пунктів. Це, у свою чергу, сприяло зростанню індексу долара США на 5,4%.

"Хоча найближчим часом можливе укріплення ринку, ми внесли зміни до наших прогнозів стосовно долара і тепер очікуємо його подальшого зміцнення на 5% до завершення 2025 року", - зазначив Йонас Гольтерманн, заступник головного економіста Capital Economics.

Це базується, перш за все, на переконанні, що Трамп реалізуватиме ключову тарифну стратегію, яку він представив під час виборчої кампанії, а також на тому, що економіка США залишатиметься попереду своїх головних суперників.

Ринки з нетерпінням очікують, хто саме стане новим міністром фінансів після вибору Трампа. Серед основних претендентів на цю відповідальну позицію виділяються Говард Лутнік, голова компанії Cantor Fitzgerald, та інвестор Скотт Бессент.

Зазвичай аналітики вважають, що широко рекламовані ініціативи Трампа в сфері мит, зменшення імміграції та зниження податків, які покриваються за рахунок державного боргу, можуть призвести до інфляційних процесів. Це, в свою чергу, може ускладнити можливості Федерального резерву для подальшого зниження процентних ставок.

Ф'ючерси вказують на 60% ймовірність, що Федеральна резервна система зменшить процентну ставку на 25 базисних пунктів у грудні. Крім того, очікується, що до кінця 2025 року зниження складе лише 77 базисних пунктів, у той час як ще кілька тижнів тому прогнозували понад 100 базисних пунктів.

На цьому тижні заплановано виступ щонайменше семи представників Федеральної резервної системи, і трейдери вважають, що вони виявлять обачність щодо різкого зниження процентних ставок.

Цього тижня заплановані виступи кількох керівників центральних банків Європи, і їхні коментарі можуть виявитися більш позитивними, враховуючи останні м’які економічні показники та потенційні ризики, пов’язані з торговими тарифами в ЄС.

Цього тижня календар економічних даних для США не є особливо насиченим. Проте Великобританія, Японія та Канада планують випустити важливі звіти щодо інфляції. Водночас, виробничі опитування, заплановані на кінець тижня, нададуть цінну інформацію про те, як змінилися настрої після виборів у США.

Читайте також