Політичні новини України та світу

Долар знизився до найнижчого рівня за три роки через критику Трампа щодо керівництва Федеральної резервної системи, що викликає занепокоєння у трейдерів.

У вівторок курс долара знизився до найнижчого показника за три роки, оскільки постійні критичні висловлювання президента Дональда Трампа щодо голови Федеральної резервної системи додатково послабили довіру інвесторів до економіки Сполучених Штатів.

Американський долар знизився практично до рівня десятирічної давності, який був зафіксований напередодні, у порівнянні зі швейцарським франком, а також опинився на межі 3,5-річного мінімуму щодо євро.

У понеділок Дональд Трамп різко висловився проти голови ФРС Джерома Пауелла в повідомленні на платформі Truth Social, звинувативши його в невдачах та назвавши "основним провалом". Він також закликав терміново знизити процентні ставки, попереджаючи про можливий економічний спад, якщо цього не буде зроблено.

В п'ятницю економічний радник Білого дому Кевін Хассетт повідомив, що президент та його команда продовжують розглядати варіант звільнення Пауелла. Це сталося наступного дня після того, як Трамп висловив думку, що звільнення Пауелла "може статися не занадто швидко".

Трамп висловив критику після того, як на минулому тижні Пауелл зазначив, що центральний банк має можливість проявити терпіння у формуванні своєї політики. Він також підкреслив, що зниження ставок не є доцільним, поки не стане очевидним, що митні заходи США не призводитимуть до стійкого підвищення інфляції.

"Між Трампом і Пауеллом виникла серйозна безвихідна ситуація, що викликає побоювання щодо можливих кроків для заміни Пауелла, що може спричинити реальну паніку щодо долара", - зазначив Ерік Кубі, головний інвестиційний директор компанії North Star Investment Management.

Також на ринку "кожен день без укладення угод, які могли б забезпечити певне полегшення, викликає постійне занепокоєння", що поточна політика Трампа може мати руйнівний вплив на економіку, зазначив Кьюбі.

У понеділок Китай звинуватив Вашингтон у зловживанні митами і застеріг країни від укладення більш широкої економічної угоди зі Сполученими Штатами за його рахунок, посиливши свою риторику в умовах розгортання торгової війни між двома найбільшими економіками світу.

Курс долара стабілізувався на рівні 0,8095 швейцарського франка, що недалеко від найнижчого за десять років рівня 0,8042, досягнутого на попередній сесії.

Американська валюта коштувала 140,99 ієни, що близько до семимісячного мінімуму понеділка на рівні 140,48.

Курс євро залишився практично незмінним, зафіксувавшись на рівні $1,1502, після того як у понеділок вперше з листопада 2021 року зріс до $1,1573.

Стерлінг утримувався на позначці $1,3376 після того, як на початку тижня вперше з вересня зріс до $1,3421.

"Чим більше триватимуть дискусії про незалежність монетарної політики США, тим більшим ризикам падіння піддаватиметься долар, - зазначив Джозеф Капурсо, очільник відділу міжнародної та стійкої економіки в Commonwealth Bank of Australia."

"Може знадобитися ще один розпродаж на ринку державних облігацій США або на американському ринку акцій, щоб спонукати президента Трампа утриматися від подібних коментарів".

Індекс долара США щодо шести основних валютних пар досяг значення 98,454, після того як під час попередньої сесії він знизився до 97,923 — найнижчого показника з березня 2022 року.

Навіть із чутливістю до ризиків, австралійський долар досяг чотиримісячного максимуму на рівні $0,6436 в понеділок, і протягом останньої сесії залишався близьким до цієї позначки, торгуючись на рівні $0,6414.

Читайте також