Підхід Мерца до членства України в НАТО та ЄС можна порівняти з позицією Меркель.

Потенційний майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив переконання, що країна, що знаходиться в умовах війни, не може стати членом НАТО чи Європейського Союзу.
Цю інформацію повідомляє DW, а також DailyLviv.com. Фрідріх Мерц, який, ймовірно, стане головою наступного уряду Німеччини, висловив свої сумніви щодо можливого вступу України до НАТО і Європейського Союзу у найближчий час. За його словами, Україна є "значною європейською країною", але наразі перебуває "в умовах війни". Мерц озвучив ці думки в інтерв'ю виданню Handelsblatt, фрагменти якого були опубліковані 12 квітня. Він підкреслив, що "країна, яка веде війну, не може приєднатися ні до НАТО, ні до ЄС". Водночас Мерц запевнив, що обіцянка про можливість вступу до ЄС залишається актуальною, як і перспектива членства в НАТО. "Але для досягнення цих цілей спочатку потрібно завершити війну", - додав лідер Християнсько-демократичного союзу.
Він попередив про небезпеку недооцінювання витривалості Росії. "Безжальне виснаження населення завжди було складовою частиною російської політики", - зазначив Мерц в інтерв'ю виданню Handelsblatt. У зв'язку з цим, він вважає, що сподівання на те, що "війна колись сама себе припинить через виснаження країни або політичні реакції проти режиму", є малоймовірними.
Мерц сподівається, що новий федеральний уряд, який він очолить, почне свою діяльність 6 травня. "Ми матимемо два місяці перед літніми відпустками, щоб оперативно ухвалити рішення з низки питань, аби громадяни відчули справжні зміни", - підкреслив він.
Одним із ключових пріоритетів, які визначив Мерц для майбутнього уряду Німеччини, є посилення охорони кордонів, збільшення обсягу депортацій нелегальних мігрантів, а також спрощення бюрократичних процедур. Особливу увагу він звернув на необхідність скасування закону про ланцюги поставок, який встановлює вимоги до соціальної відповідальності великих компаній у міжнародному середовищі, і ухвалення нового законодавства в цій сфері.
Через шість тижнів після проведення дострокових виборів до Бундестагу, консервативний альянс ХДС/ХСС разом із Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН) 9 квітня оголосили про досягнення згоди щодо коаліційної угоди, що складає більше 140 сторінок.
Перед тим як Мерц отримає можливість зайняти місце нинішнього канцлера Олафа Шольца, коаліційний договір повинен бути затверджений усіма партіями. Очікується, що делегати невеликого з'їзду ХДС ухвалять своє рішення 28 квітня. У СДПН опитування серед членів партії стартує 15 квітня і триватиме до 29 квітня. ХСС вже підтвердила угоду 10 квітня.
Нагадаємо, що колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель займала обачну та зважену позицію стосовно інтеграції України в НАТО та ЄС. Зокрема, під час саміту в Бухаресті у 2008 році вона спільно з президентом Франції Ніколя Саркозі виступила проти надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), незважаючи на підтримку цього питання з боку США. У підсумковій декларації саміту зазначалося, що Україна та Грузія в майбутньому стануть членами НАТО, проте без чітко визначених термінів.
Меркель підтримувала зближення України з ЄС, але обережно. Меркель не давала чітких обіцянок щодо повноправного членства України в ЄС, вважаючи, що це -- довготривалий процес, який потребує глибоких реформ та політичної стабільності. Її політика щодо НАТО і ЄС була стриманою, зосередженою на стабільності й уникненні ескалацій.