Політичні новини України та світу

Для встановлення миру в Україні необхідно не лише запровадження санкцій проти Росії, але й інші дії - The Hill.

Санкції лише посилили рішучість Путіна; для того, щоб його зупинити, необхідно використовувати єдину мову, яку він сприймає — силу.

Президент Трамп виступив з жорсткою вимогою до Путіна, пригрозивши введенням значних податків, митних зборів та санкцій у випадку, якщо мирна угода в Україні не буде укладена найближчим часом. Кремль оперативно зменшив вагу цих загроз, а прес-секретар Дмитро Пєсков зауважив, що Трамп уже використовував схожу стратегію під час свого першого президентського терміну.

Незважаючи на введення ще більш суворих санкцій після вторгнення в Україну в лютому 2022 року, економіка Росії виявила вражаючу стійкість. Заяви колишнього президента Джо Байдена про те, що міжнародні санкції зробили рубль "руїною", виявилися лише порожніми словами.

У даному випадку Трамп спирається на невірний основний аргумент. Щоб досягти бажаного результату, недостатньо лише покладатися на тарифи та санкції. Як підкреслює Мартін Перріман, полковник у відставці армії США та експерт у сфері оборони, ефективна стратегія повинна включати всі важливі складові національної потужності.

З точки зору США, оптимальним виходом було б запровадження режиму припинення вогню вздовж існуючих ліній фронту. Можливим варіантом може бути виведення українських військ з району Курська в обмін на подібну за площею частину території, окупованої Росією в Донбасі. Полковник вважає, що це сприяло б стабілізації цін на енергоресурси та продукти харчування на європейських та світових ринках.

Полковник також вказує на те, що найкращою зброєю Америки у боротьбі за мир залишається те, чим вона завжди була: підтримка України грошима та матеріальними засобами. Трамп також може нагадати Росії, що він цілком готовий продовжувати (або навіть посилити) підтримку українських сил, залишаючи на столі всі варіанти.

"Ми можемо змусити російські війська платити ще дорожче за кожен здобутий ними сантиметр або (ще краще) зупинити їх на їхньому шляху", -- вважає полковник.

Раніше ми повідомляли, що Європейський Союз вивчає варіант поетапного заборонення імпорту російського алюмінію в рамках нового пакету санкцій, приуроченого до третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Проте остаточне рішення ще не ухвалене, оскільки не всі країни підтримують ці обмеження.

Читайте також