Ціни на золото залишаються стабільними нижче позначки в $2 700, оскільки курс долара залишається сильним на фоні підготовки до засідання Федеральної резервної системи.

Ціни на золото залишилися стабільними під час азіатських торгів у п'ятницю після значного зниження на попередній сесії, що було викликане зміцненням долара. Очікування на засідання Федеральної резервної системи США, яке відбудеться наступного тижня, також підтримали цей тренд.
Проте, жовтий метал зберіг більшу частину своїх прибутків на цьому тижні, адже попит на надійні активи залишався високим через зростання геополітичної напруги в регіонах Близького Сходу та Азії.
О 07:00 за східноєвропейським часом ціна спотового золота утримувалася на позначці $2 687,44 за унцію, в той час як ф'ючерси на золото з терміном виконання в лютому залишилися незмінними на рівні $2 709,51 за унцію. Ціни на спот цьому тижні збільшилися більш ніж на 2%.
Однак, цього тижня жовтий метал зазнав певних втрат, оскільки долар укріпився напередодні засідання Федеральної резервної системи, запланованого на наступний тиждень.
Попри те, що передбачають зниження ставок центральним банком на 25 базисних пунктів, ринки почали виявляти більшу невизначеність щодо його довгострокових стратегій. Це відбувається, зокрема, після того, як нещодавні дані продемонстрували, що інфляція в США залишається на стабільному рівні.
Прогнозується, що у 2025 році Федеральна резервна система знижуватиме процентні ставки повільніше, після зниження на 75 базисних пунктів у 2024 році. Також вважається, що експансіоністська та інфляційна стратегія нового президента Дональда Трампа підтримуватиме тривале збереження ставок на високому рівні.
Підвищені процентні ставки чинять тиск на вартість металів, підвищуючи альтернативні витрати інвестування в активи, що не приносять доходу. Незважаючи на те, що золото цього року встановило кілька рекордів, оскільки Федеральна резервна система почала знижувати ставки, його зростання в останніх місяцях сповільнилося.
Крім Федеральної резервної системи, на наступному тижні особливу увагу привернуть рішення про процентні ставки в Японії та Великій Британії.
У п'ятницю інші дорогоцінні метали зазнали зниження, продовживши негативну тенденцію з попередніх торгових сесій. Ф'ючерси на платину зменшилися на 0,2% до $938,50 за унцію, тоді як ф'ючерси на срібло впали на 0,7%, досягнувши позначки $31,405 за унцію.
Серед металів, що використовуються в промисловості, ціни на мідь знизилися в п'ятницю, продовжуючи корекцію, розпочату в четвер. Це сталося після того, як трейдери залишилися байдужими до повідомлень про можливі заходи підтримки, озвучених на економічній конференції в Китаї.
Базові ф'ючерси на мідь на Лондонській біржі металів стабілізувалися на рівні $9 093,50 за тонну, в той час як лютневі ф'ючерси на мідь впали на 0,4% до $4,2270 за фунт.
Центральна економічна робоча конференція Китаю, що зібрала високопосадовців, оприлюднила обмежену інформацію про наміри держави вжити додаткових заходів для стимулювання економіки та її підтримки.
Очікування щодо CEWC були значними після того, як на початку тижня Політбюро Китаю озвучило найбільш "миролюбні" сигнали. Проте CEWC не представив жодних додаткових вказівок стосовно обіцяних ініціатив.