Ціни на нафту зазнали значного зниження, в тому числі й на російську марку Urals.

Ціни на нафту зазнали третього суттєвого зниження, оскільки вартість у США опустилася нижче 60 доларів за барель. Це стало найнижчим показником за останні майже чотири роки, повідомляють Bloomberg і Reuters.
Ціни на нафту Brent і WTI знизилися до найнижчого рівня з квітня 2021 року. Ф'ючерсні контракти на Brent зменшилися на 1,94 долара, що становить 3%, до 63,64 долара за барель, в той час як американська нафта West Texas Intermediate впала на 1,94 долара або 3,1%, до 60,05 долара.
Згідно з інформацією, наданою Argus Media, російська нафта марки Urals, що є основним експортним продуктом країни, знизилася до 52,76 долара за барель у порту Приморськ на Балтійському морі. Востаннє вартість Urals опускалася нижче 50 доларів у червні 2023 року.
Зниження на фінансових ринках стало ще більш вираженим через те, що Саудівська Аравія здійснила одне з найбільших зменшень своєї основної ціни на нафту за останні роки.
Зниження цін на нафту створює ризики для фінансових ресурсів країн, що видобувають цю сировину, адже їм необхідні значно вищі ціни для забезпечення своїх бюджетів. Однак, цей процес може зменшити інфляційний тиск, викликаний тарифами Дональда Трампа на їхніх торгових партнерів.
Підтримайте LB.ua криптою!
На вихідних Саудівська Аравія знизила ціну на свою ключову нафту Arab Light для Азії ‒ основного ринку ‒ максимально з 2022 року, додавши побоювання з приводу поставок до прогнозів попиту, що погіршуються. Зміна цін королівства виявилася більшою, ніж очікували трейдери, і сталася на тлі несподіваного підвищення видобутку ОПЕК+ на чолі із Саудівською Аравією минулого тижня.
У понеділок на фінансових ринках не спостерігалося жодних ознак поліпшення настроїв, оскільки відтік капіталу з глобальних акцій посилився, а тарифна політика президента Трампа викликала занепокоєння щодо можливого уповільнення економічного зростання. За даними консультантів компанії Energy Aspects, введення мит може поставити під загрозу споживання в світі на рівні 1,1 мільйона барелів на день.
Низка галузей ‒ від вантажоперевезень до авіаперевезень ‒ ймовірно, відчують вигоду від нижчих цін на пальне, тоді як бюджети країн ОПЕК+ опинуться під тиском. За даними Міжнародного валютного фонду, Саудівській Аравії потрібно $90 за барель, щоб збалансувати свої рахунки.