Політичні новини України та світу

Чому глава держави повинен втрутитися в скандал, що стосується закупівлі зброї?

Протягом останнього року президент свідомо максимально дистанціюється від армії та її проблем. Зеленський практично перестав їздити на фронт. Він жодного слова не сказав про необхідність мобілізації.

Медійна стратегія президента Зеленського націлена на те, щоб утримати його ім'я подалі від асоціацій із поразками та втратами. Тому, коли йдеться про коментарі щодо відступів, втрат територій або провалів мобілізації, президент залучає військових. Вони публічно висвітлюють ці питання, беручи на себе весь негатив. Це стало помітним трендом останнього року, особливо після звільнення Залужного, коли почали проявлятися ознаки деградації армії, а суспільство почали підживлювати інформаційними кампаніями, що звинувачують генералів у шкоді.

А раніше, в 2022-23 р.р. Зеленський радо позував в окопах, часто їздив на фронт. Якось для нього навіть вивезли всіх журналістів з Херсона, щоб про звільнення міста українцям міг розказати виключно президент, особисто. Президент дуже хоче бути оповідачем хороших новин і асоціюватися з перемогами.

Зараз ми спостерігаємо відсутність перемог, натомість лише поразки, а президент ухиляється від обговорення складних військових питань. На жаль, така медійна політика не сприяє виживанню нації, а більше нагадує виборчу стратегію. Навіть у найважчі моменти президент залишається зосередженим на майбутніх виборах і діє відповідно до цього. Рейтинги для головного політика країни в цей час стають важливішими за все інше.

Чому все має змінитися і Зеленський повинен поставити крапку в крінжатіні навколо закупівель зброї?

Володимир Зеленський виконує роль Верховного Головнокомандувача, і саме він несе відповідальність за всі аспекти оборони під час війни, згідно з Конституцією. Міністерство Оборони та Сили Оборони функціонують як інструменти його управління. Президент має право призначати Міністра Оборони та Головнокомандувача Збройних Сил України, а також контролювати їхні дії. Якщо відбуваються помилки, фронт зазнає невдач, а військові зусилля стикаються з труднощами, президент не може просто відсторонитися і звинуватити у всьому міністра чи головнокомандувача.

Обов'язок президента полягає в тому, щоб встановити порядок і гарантувати захист держави. Не варто підбурювати проти Сирського чи інших, а необхідно забезпечити, щоб Збройні сили України могли ефективно захищати країну.

Тож, пане президента, ваш вихід! Ви взяли в свої руки владу, якої не було в жодного з президентів України, навіть Януковича. Тепер треба брати відповідальність. Ср@ч навколо АОЗ, Безрукової, Умєрова - це ваша персональна відповідальність за Конституцією України. Виконуйте, будь ласка!

Нагадаємо, нещодавно Україну сколихнув скандал навколо системи закупівель зброї державою для війська на сотні мільярдів гривень. Міністр оборони Рустем Умєров звільнив керівницю формально незалежної Агенції оборонних закупівель (АОЗ) Марину Безрукову і звинуватив її у провалі роботи. З іншого боку, сама Безрукова, низка відомих антикорупційних активістів і навіть впливові депутати від владної "Слуги народу" заявили про незаконність дій міністра і стали на захист агенції.

Не забувайте підписуватися на "Прямий" у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

Читайте також