70% українців не довіряють Порошенку: суспільство вимагає справедливості, - зазначає експерт.

Протягом минулого року рівень недовіри українців до лідера "Європейської солідарності" Петра Порошенка досяг рекордних 70%. Особливо негативне ставлення громадян до Порошенка посилилося після введення санкцій і розслідування справи про державну зраду. Це може відображати прагнення українців до справедливості та покарання для політика, - зазначає політичний аналітик Валентин Гладких.
Згідно з опитуванням, опублікованим КМІС, якщо у лютому 2024 року Петру Порошенку довіряв 31% респондентів, то станом на зараз ця цифра знизилась до 25%. Водночас, частка тих, хто не довіряє колишньому президенту, зросла до 70%. Примітно, що зростання недовіри до політика відбулося після запровадження щодо нього санкцій та відкриття справи про державну зраду.
Зростання рівня недовіри до Порошенка до 70% свідчить про те, що українці вимагають справедливого покарання для цього політика. Ці цифри вказують на те, що громадяни довіряють слідству та правосуддю, а не особисто Порошенку. Люди чітко демонструють, що вважають Порошенка не жертвою, а співучасником злочинних дій, -- підкреслює Валентин Гладких.
Експерт зазначив важливу тенденцію у відношенні суспільства до політичних лідерів: довіра до глави держави зростає, тоді як до тих, хто дотримується принципу "чим гірше країні, тим краще йому" – знижується. Серед ключових факторів, що вплинули на оцінки, зокрема, щодо Порошенка, можна виділити його торгівлю з Росією, численні корупційні скандали, а також розкішний стиль життя самого політика та його родини під час війни.
"Порошенко зрадив. І не просто зрадив. Він проміняв Україну на криваві гроші путіна. Він обіймав диктатора, а потім зі сльозами нагороджував героїв посмертно, а потім знову торгував з Росією. Його діти проміняли Україну на лакшері-життя в Лондоні. Для нього держава, як і для путіна -- джерело ресурсів.
В Україні існує думка, що він та подібні йому є паразитами, які роками висмоктують ресурси держави. Свинарчуки, офшори, Мальдиви, "сліпі трасти", Липецькі фабрики, сини-ухилянти, піар на трагедіях, розкішні вбрання Loro Piana за практично мільйон на фільмі про жертви Бучі, прибутки від донатів українців, ганебні спроби через суд привласнити роботи російських митців на ім'я дружини, та понад мільярд доларів зароблених під час війни. Порошенко багато років мав справи з тими, хто вбиває наш народ, а тепер, поки країна переживає важкі часи, насолоджується найкращими моментами свого життя.
Поки Україна прощаються зі своїми героями. Саме через це багато хто відчуває неприязнь до Порошенка. Саме тому є тверде переконання, що йому слід бути покараним, -- підсумовує Гладких.
З 2 по 12 травня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) здійснив опитування, використовуючи метод телефонних інтерв'ю. Дослідження проводилося на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів, що включала випадкову генерацію номерів і подальше статистичне зважування. У результаті опитування в усіх регіонах України, що контролюються Урядом, було залучено 1010 респондентів.
Відомо, що 13 лютого були введені санкції стосовно кількох олігархів і політичних діячів, які становили загрозу для національної безпеки, суверенітету та територіальної цілісності України, а також підтримували терористичні акти. Серед тих, хто потрапив до цього списку, опинився і Петро Порошенко.
Зокрема, Петра Порошенка звинувачували у лобіюванні Харківських угод (ЧФ в Криму); фінансуванні терористів (купівля вугілля з ОРДЛО); торгівлі у війну з росією (Липецька фабрика, завод "Богдан" в рф тощо); спільному з Медведчуком та росіянами незаконному відчуженні нафтопроводу у держави тощо.