Політичні новини України та світу

Зеленський виступив з ініціативою до Сполучених Штатів щодо продажу Україні "значного обсягу допомоги".

Він вважає, що Україна може мобілізувати для цього до 50 мільярдів.

Президент Володимир Зеленський оголосив, що Україна готова отримати від Сполучених Штатів значний пакет допомоги, який, на його думку, може слугувати елементом безпекових гарантій для країни. За словами президента, до цього пакету планується включити системи протиповітряної оборони та інші критично важливі оборонні ресурси. Українська сторона не очікує на безкоштовну передачу допомоги та запропонувала свої механізми фінансування.

Про це Зеленський заявив під час спілкування з журналістами, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми прагнемо і готові інвестувати у великий пакет допомоги в різних формах. Це наш підхід – ми визначимо, як саме здійснимо оплату. Ми не просили, щоб цей майбутній пакет надавався безкоштовно. Для нас він є важливим елементом системи безпекових гарантій," – підкреслив президент.

Він зазначив, що запит, надісланий американській стороні, охоплює системи протиповітряної оборони та інші елементи оборонного забезпечення, які критично важливі для захисту країни. За словами Зеленського, у випадку погодження США на цю пропозицію, Україна готова здійснити оплату як безпосередньо, так і через спеціально створений фонд.

"Нам не важливо, що саме, головне ‒ забезпечити цей захист," ‒ зазначив президент.

Президент підкреслив, що Україна надіслала запит до Сполучених Штатів, просячи надати не менше десяти систем протиповітряної оборони. "Це не лише допомога у військових діях. Це ‒ засіб для захисту в мирний час. Це забезпечить захист українського неба", ‒ зазначив він.

Він зазначив, що Україна здатна залучити до "30 чи 50 мільярдів" для фінансування оборонного пакету, якщо це стане фундаментом для забезпечення тривалої безпеки країни.

Нагадаємо, 5 березня США призупинили передачу розвідувальної інформації Україні після відповідного розпорядження президента Дональда Трампа, який наказав тимчасово зупинити всю поточну військову допомогу Києву, яку ухвалили ще за час адміністрації Джо Байдена. Спецпредставник Трампа з питань України Кіт Келлог тоді пояснив, що це рішення ухвалене у відповідь на дії самої України.

Проте 11 березня, після зустрічей між делегаціями США та України у Саудівській Аравії, процес надання безпекової допомоги було відновлено.

Зеленський вважає, що у такий спосіб Вашингтон намагався продемонструвати роль посередника у війні, а не безпосереднього союзника України. На його думку, зупинка допомоги мала символічний характер і не була спрямована на повне згортання співпраці.

Читайте також