Зеленський затвердив закон, що ратифікує угоду зі Сполученими Штатами щодо надр: коли запрацює фонд.

Веб-сайт Верховної Ради оприлюднив рішення Зеленського стосовно угоди з США щодо надр.
Законопроєкт №0309, що стосується ратифікації угоди між урядами України та США про заснування Американсько-Українського інвестиційного фонду відновлення, отримав новий статус 12 травня. Як зазначено на офіційній сторінці порталу Верховної Ради, саме в цей день Президент Зеленський підписав законопроєкт, після чого розпочалося його розсилання в рамках нормативно-правового регулювання.
Згідно з українським законодавством, закон, який підписує президент, набирає сили лише після його публікації на офіційному порталі "Голос України". На момент написання цієї новини інформація про законопроєкт №0309 ще не була оприлюднена.
Тим часом у тексті документа можна побачити, коли ж саме почне діяти угода з США про надра, яка офіційно називається угодою про створення "Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови". Вказано, що спершу Київ та Вашингтон мають обмінятись "нотами", і лише тоді домовленість про створення та діяльність фонду почне працювати.
Поки що немає інформації про те, що Білий дім виконав свою частину роботи щодо ратифікації домовленостей з Україною про надра. Також не ясно, коли планують обмін відповідними "нотами".
Зазначимо, що 7 травня видання "Фокус" повідомляло про засідання Верховної Ради, на якому народні депутати мали ухвалити рішення стосовно угоди з США в сфері надрокористування. Нардеп Ярослав Железняк зазначив, що в порядку денному присутні два ключові питання. Перше з них стосується ратифікації угод про створення інвестиційного фонду. Політик висловив упевненість, що в парламенті не виникне труднощів з набором необхідної кількості голосів для підтримки цього рішення. Друге питання стосується змін до закону про державний бюджет, де планується врахувати, що незабаром українці можуть втратити частину доходів від ренти на корисні копалини.
8 травня стало відомо, що у Верховній Раді відбулося голосування стосовно угоди з США про видобуток корисних копалин. На засіданні, в якому брали участь прем'єр-міністр Денис Шмигаль та міністерка економіки Юлія Свириденко, було зібрано необхідні 338 голосів на підтримку.
Україна та США підписали угоду про надра 30 квітня, повідомила Свириденко в ніч на 1 травня. У документі, серед іншого, перелічується 57 корисних копалин, рента від видобутку яких надходитиме в інвестицій фонд.
Нагадаємо, що 7 травня КМІС представив результати опитування, в якому досліджувалося ставлення українців до угоди з США щодо надр.