Зеленський визначив критерії, при яких можуть відбутися переговори між Україною та Росією.
На питання, за яких умов можливі переговори України та РФ, до яких схиляється у заявах Трамп, Зеленський відповів: "За умов, що Україна буде не наодинці з РФ, що буде сильною. Які можуть бути перемовини з убивцею? Якщо ми говоримо просто з Путіним, просто з убивцею в умовах, у яких зараз, не посилені деякими важливими елементами -- це на вході програшний статус для України. У слабкій позиції нічого робити на цих перемовинах".
Він наголосив, що позиція президента Трампа важлива, а також настрій Америки до України. Зеленський переконаний, що США повинні зберегти позицію, що Росія -- агресор, що вона порушила нашу територіальну цілісність, міжнародне право.
"Це один із пунктів, який важливий для будь-якого майданчика перемовин. А ще повинні бути елементи нашого Плану перемоги. Для нас перемога -- сильна Україна. В дипломатії чи на полі бою -- це друге питання. Перше -- сильна Україна. Вона повинна бути сильною для будь-якої дипломатії", - зазначив президент.
Зеленський висловив свою думку щодо заяв Трампа, який стверджує, що під час свого президентства зможе змусити учасників конфлікту сісти за стіл переговорів.
"На мою думку, він так не висловлюється. Ми є самостійною державою. Як наш народ, так і я особисто під час переговорів із Трампом, Байденом та європейськими лідерами продемонстрували, що підхід 'сідай і слухай' з нами не спрацьовує. Ми повинні ставитися до всіх країн з повагою. Це про принцип рівності — одну з тих цінностей, за які ми боремося", — зазначив Володимир Зеленський, додавши, що під час його розмови з новообраним президентом США такої риторики не було.
Зеленський подякував за двопартійну підтримку, однак підкреслив, що Україна досі не отримала половину з обіцяних коштів: "Це важливий аспект, коли ми обговорюємо, хто і як нам допомагає. Я хочу зазначити, що Європа також зробила значний внесок".
"Зараз завдання -- зберегти єдність між Європою і Сполученими Штатами. Бо якщо буде змінюватись американська політика, буде змінюватись і міцність єдності в Європі. Чи буде це впливати на збільшення допомоги? Ні, це може впливати тільки на її зменшення", - підкреслив президент.
Читайте також: Щоб змусити Путіна до перемовин, слід запропонувати йому "новічок"
Його запитали, яким чином Трамп планує залучити Путіна до переговорів. Проте Зеленський зазначив, що Путін не прагне до миру, але це не означає, що він не має наміру вести діалог з іншими світовими лідерами.
"Для нього (Путіна, - ред.) це -- руйнація політичної ізоляції. Для нього це вигідно -- сідати, розмовляти. І не домовлятись -- я би так сказав. Йому вигідно домовлятись на якихось капітуляційних умовах з нашого боку. Але хто ж йому... Таке ніхто не дасть", - запевнив Зеленський.
Команда Трампа озвучувала багато версій, чим можуть завершитися переговори України й РФ і які можуть бути "червоні лінії" з боку України. Проте Зеленський підкреслив, що як президент України серйозно ставитиметься до розмови тільки з президентом США.
"При всій повазі до будь-якого оточення. Думаю, згідно з американським законодавством, поки він (Дональд Трамп -- ред.) ще не пройшов інавгурацію і не може брати участь у всіх геополітичних процесах, ставити в чомусь крапку. Наші команди будуть працювати над змістовною зустріччю. Про ті чи інші лінії, про те, як це бачать Сполучені Штати, як ми реагуємо на їхнє бачення, я зможу сказати після предметної зустрічі з президентом Трампом, коли він буде з усіма своїми повноваженнями", - резюмував президен України.