Політичні новини України та світу

Зеленський "очікує Путіна" в Туреччині. Основні моменти світових новин 12 травня.

У фокусі міжнародних видань - заклики президента України Володимира Зеленського до Путіна про початок мирних переговорів у Стамбулі після припинення вогню та міжнародна політика 47 президент США Дональда Трампа, яка вимагає великих ризиків

Світові медіа висвітлювали це та багато іншого вранці 12 травня.

У понеділок, 12 травня, маса світових ЗМІ зосереджуються на аналізі закликів Володимира Зеленського до переговорів щодо миру, однак лише за умови припинення вогню з того ж понеділка.

Отже, видання The Guardian підкреслює, що коментарі українського президента були озвучені в неділю, після того як російський лідер відкинув пропозицію України та європейських партнерів щодо укладення 30-денного перемир'я, водночас зазначивши, що Росія відкрита до прямих переговорів з Україною в Туреччині.

Проте одразу зазначають, що було не зовсім зрозуміло, чи прив'язував Зеленський свою участь у Стамбулі до дотримання режиму припинення вогню в понеділок, а Кремль не надав оперативних коментарів стосовно можливої поїздки Путіна. Вранці в неділю Путін відхилив пропозицію Києва та його європейських партнерів щодо 30-денного режиму припинення вогню, натомість висунув вимогу про проведення прямих переговорів з Україною без жодних попередніх умов. Він не уточнив, хто братиме участь у цих переговорах.

У виданні Politico зазначають, що в можливий критичний момент конфлікту президент Росії дав сигнал про готовність до прямих переговорів з Україною "без будь-яких попередніх умов". Він запропонував організувати зустріч у Стамбулі в наступний четвер.

Крім того, The New York Times зазначає, що президент Росії Володимир Путін висунув альтернативну пропозицію щодо прямих переговорів, не торкаючись питання про припинення вогню, проте Франція та Німеччина відмовилися від цієї ініціативи.

Також там приводять до уваги слова посланець Трампа в Україні на переговорах Кіта Келлога, який також раніше в неділю заявив, що Росія повинна припинити бойові дії як перший крок у переговорах.

Цікаво, що всі три зазначені джерела посилаються на допис 47-го президента США, розміщений у його соціальній мережі Truth Social.

Президент Російської Федерації Володимир Путін не має наміру укладати угоду про припинення вогню з Україною. Натомість він планує зустріч у Туреччині в четвер, щоб обговорити можливість зупинки кровопролиття. Україні слід терміново погодитися на цю зустріч. Це дозволить визначити, чи є шанс на укладення угоди. Якщо ж ні, то європейські лідери та США матимуть чітке уявлення про ситуацію і зможуть відповідно реагувати.

В розвиток теми потенційних переговорів в Туреччині та відмови Путіна від безумовного припинення вогню, міжнародні медіа починають детально розглядати стратегії Дональда в контексті глобальної політики.

Зокрема, газета Washington Post повідомляє, що пост Трампа в Truth Social, який з'явився після відмови Путіна, викликав певні труднощі.

"За інформацією WP, ця стаття стала каталізатором для європейських і українських ініціатив, які намагаються сформувати спільний фронт проти Росії."

Незважаючи на це, акцент залишається на публікаціях європейських лідерів, зокрема Макрона та Мерца, які у неділю чітко висловили думку, що досягнення миру неможливе, поки "зброя говорить".

У WP повідомляють про досить цікаву деталь – здається, що навіть генерал у відставці та повірений у справах України Кіт Келлог несподівано відреагував на допис Трампа. Адже ще в неділю вранці він поширював повідомлення Макрона та прем'єр-міністра Нової Зеландії Крістофера Лаксона, підкреслюючи, що "спочатку необхідно досягти безумовного припинення вогню, а вже потім переходити до мирних переговорів".

Стратегію міжнародної політики 47-го президента США аналізують і в CNN. Вони підкреслюють іронічність того, що Трамп був обраний президентом, щоб боротися зі зниженням цін та зміцнювати південний кордон, а не для вирішення прикордонних конфліктів інших держав.

У цьому контексті зазначається, що переговори, що охоплюють широкий спектр глобальних питань, демонструють наполегливість Трампа в намаганні "запровадити свої концепції та авторитет на світовій арені, а також його зусилля підірвати політичні, дипломатичні та економічні структури, які функціонували протягом багатьох років", - відзначає старший кореспондент CNN Стівен Колінсон.

Також журналіст стверджує, що такі односторонні та неортодоксальні методи у багатьох міжнародних суттєвих питаннях наражає США на значні ризики. Йдеться про те, що революція Трампа у світовій торгівлі, вирішення ядерної програми Ірану, намагання стримати Китай і спроби зупинити вбивства в Україні можуть мати зовсім зворотні наслідки.

"Важко йти в ногу з адміністрацією, яка занурює пальці в так багато геополітичних пирогів", - йдеться у матеріалі.

Читайте також