Політичні новини України та світу

Зелені та представники ліберальних сил висловлюють незадоволення щодо угоди між ХДС/ХСС та СДПН.

Кілька політичних партій у Німеччині висловили незгоду з проектом угоди між ХДС/ХСС та СДПН, що виник в результаті попередніх переговорів у Берліні. Зелені охарактеризували цю коаліцію як "антиекологічну", тоді як Альтернатива для Німеччини (АдН) звинуватила ХДС у зраді своїх принципів.

Кілька політичних партій у Німеччині висловили незадоволення результатами попередніх переговорів, які відбулися в Берліні між лідерами консервативного блоку Християнсько-демократичного і Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС) та Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН). Спільний звіт про результати цих консультацій був опублікований у суботу, 8 березня.

Консервативні сили та соціал-демократи знайшли спільну мову щодо ключових питань і вирішили ініціювати переговори про створення нового уряду та правлячої коаліції в Німеччині. У разі успішного завершення цих переговорів інші політичні партії будуть змушені перейти в опозицію. Представники цих партій вже висловили невдоволення угодами між ХДС/ХСС та СДПН.

Читайте також: ХДС/ХСС і СДПН погодились щодо формування нового уряду Німеччини

Співголова партії "Союз 90/Зелені", яка зараз входить до правлячої коаліції та уряду Фелікс Банашак (Felix Banaszak) назвав соціал-демократів та консерваторів "антиекологічною коаліцією" і пообіцяв, що "зелена опозиція буде розумною, креативною та досить жорсткою".

Банашак підкреслив, що для реалізації запропонованої реформи "боргового гальма" від ХДС/ХСС та СДПН необхідні зміни до Основного закону Німеччини, а також підтримка кваліфікованої більшості в Бундестазі. Це свідчить про те, що голоси Зелених будуть вкрай важливими. "На сьогоднішній день ми ще далі від ухвалення, ніж у попередні дні", - зазначив політик. Він висловив своє незадоволення тим, що ХДС/ХСС та СДПН планують збільшити витрати на оборону та інфраструктуру, не приділяючи жодної уваги захисту клімату.

Також зверніть увагу: Бербок вирішила не очолювати фракцію Зелених.

Лідери ультраправої "Альтернативи для Німеччини" Аліс Вайдель (Alice Weidel) та Тіно Хрупалла (Tino Chrupalla) звинуватили консерваторів у порушенні передвиборних обіцянок та поступках соціал-демократам. "Цей зондувальний документ - угода на шкоду Німеччині, яка не обіцяє нічого доброго для запланованих коаліційних переговорів, - йдеться в заяві співголів АдН. - В обмін на порушення передвиборних обіцянок і капітуляцію перед борговим божевіллям СДПН Фрідріх Мерц (Friedrich Merz) отримав лише розмиті обіцянки та формальні компроміси у міграційній політиці, повні застережень та обхідних шляхів".

"Рецепти, запозичені з арсеналу соціалістів, такі як державне регулювання цін на електроенергію та субсидії для електромобілів, не призводять ані до процвітання, ані до економічного зростання. Натомість вони лише прискорюють занепад планової економіки та процеси деіндустріалізації. Через цей сумний результат ХДС зрадив своїх виборців, відкривши двері для безконтрольного зростання боргів, що завдало шкоди основам конституції", - зазначають Вайдель і Хрупалла.

До критики долучився і очільник фракції Вільної демократичної партії (ВДП) у нинішньому складі Бундестагу Крістіан Дюрр (Christian Dürr). "Громадяни і компанії, які сподівалися на реальні полегшення та реформи, будуть жорстко розчаровані, - сказав Дюрр, чия партія в новий Бундестаг не потрапила, агенції dpa. - Величезний пакет боргів компенсується лише окремими роз'єднаними заходами. Залишаються бюрократія з законів про перевірку ланцюгів поставок та ідеологізована політика щодо клімату, що є повною протилежністю економічному повороту, якого гостро потребує наша країна".

Ліва партія висловила свої зауваження щодо проєкту угоди між ХДС/ХСС і СДПН, вказавши на його недостатню соціальну спрямованість. Представники партії зазначили, що в документі відсутні чіткі рішення щодо прибуткового податку та пенсійних питань, а також немає жодних згадок про справедливе оподаткування надбагатих. Щодо реформи "боргового гальма", лідери Лівої партії наголосили, що "демократична легітимність" цієї ініціативи викликає серйозні сумніви.

Ознайомтеся також: Сотні мільярдів для Бундесверу: звідки Німеччина планує знайти фінансування?

Зауваження щодо проекту договору висловив і постпред України при ООН Андрій Мельник. З 2014 до 2022 року він був українським послом у Німеччині. Мельник розкритикував те, що в 11-сторінковому документі ХДС/ХСС і СДПН згадки України зустрічаються лише двічі.

"Я просто не можу знайти слів! У 11-сторінковому детальному звіті про результати переговорів тема України згадується лише поверхово. Це абсолютно формально. Нічого важливого. Це справжня трагедія для нас, українців," - зазначив дипломат у соціальній мережі Х.

Читайте також