Політичні новини України та світу

Кінець війни та інші масштабні ініціативи: які зобов'язання озвучив Дональд Трамп у ході свого президентського терміну

Трамп заявив про свою рішучість боротися з картелями та наркоторговцями, а також пообіцяв запровадити законодавство, яке визнало б в США тільки два гендери.

Я захоплю Панаму, куплю Гренландію, об'єднаю Канаду і, звичайно, завершую криваву війну в Україні. Це короткий виклад нещодавньої програмної промови Дональда Трампа, виголошеної на мітингу в Аризоні. Які обіцянки дав новообраний президент США і чи зможе він досягти хоча б одного з цих намірів? Журналіст "5 каналу" Антон Кучеренко намагався знайти відповіді на ці запитання.

Чотири роки Білий дім залишався без Дональда Трампа. Політик покинув президентську резиденцію в 2021 році, зазнавши значних негараздів та ганебних моментів. Багато хто не вірив, що він зможе повернутися після численних скандалів. Проте, менше ніж за місяць, він знову вступить на посаду президента. 25 січня обраний глава держави офіційно займе свій пост, склавши присягу. На даний момент його статус є переважно символічним, але він активно готується до виконання своїх обов'язків. На мітингу в Аризоні він виступив з програмною промовою, де підкреслив свої наміри в реалізації миротворчих ініціатив.

"Я покладу край війні в Україні. Я зупиню безлад на Близькому Сході. Обіцяю, що не дозволю початку Третьої світової війни, до якої ми підійшли занадто близько. Одним із завдань, які я хочу виконати якомога швидше, є зустріч з президентом Путіним, яка вже давно на часі. Нам потрібно діяти, щоб завершити цей жахливий конфлікт в Україні," - зазначив Дональд Трамп.

Війни є справжнім лихом. Вони несуть з собою загибель і спустошення. Цю думку Трамп не раз висловлював під час своєї виборчої кампанії. Його образ миротворця та навіть спасителя знайшов відгук не лише в США, а й далеко за їх межами. Проте, як тільки Трамп зайняв президентське крісло, його мирна риторика зазнала змін. Першою країною, яка опинилася під загрозою, стала невелика Панама, розташована в Центральній Америці.

"Ми ніколи б не передали Панамі канал, якби знали, що ситуація розвиватиметься так, як вона є сьогодні. Цей канал був переданий на користь інших країн та для зміцнення співпраці. Ви повинні ставитися до нас з чесністю. Якщо принципи, як моральні, так і юридичні, не будуть дотримані в цьому великодушному вчинку, ми вимагатимемо, щоб Панамський канал був повернутий Сполученим Штатам без затримок і питань. Ми не маємо наміру терпіти це. Тому, офіційні особи Панами, просимо вас діяти відповідно", - прокоментував обраний президент США Дональд Трамп.

Дональд Трамп допустив окупацію частини Панами, а саме Панамського каналу, який сполучає Атлантичний та Тихий океани. Штати збудували канал на початку минулого століття та контролювали його до кінця 90-х років. Відтоді Панама сама регулює політику каналу, зокрема визначає плату за прохід іноземних суден. Трамп вважає тарифи зависокими та несправедливими. Буцімто Штати збудували канал, гарантували його безпеку, а тепер мають платити. Уряд Панами політик поставив перед вибором: або зменшуйте плату, або повертайте канал. Такі заяви для панамської влади обрушилися як цунамі посеред тихої днини.

"Канал не контролює прямо чи опосередковано Китай, Європейське співтовариство, Сполучені Штати чи будь-яка інша держава. Як панамець, я відкидаю будь-які заяви, що спотворюють цю реальність. Канал і надалі залишатиметься в руках Панами як надбАння нашої нації, що гарантуватиме його використання для мирного і безперебійного транзиту суден усіх країн", - зазначив президент Панами Хосе Рауль Муліно.

Внутрішня політика Трампа буде не менш багатогранна. Трамп заявив про свою рішучість боротися з картелями та наркоторговцями, а також пообіцяв запровадити законодавство, яке визнало б в США тільки два гендери., побороти "трансгендерне безумство", провести масові депортації нелегалів та навіть перейменувати гору - пік Північної Америки Деналі.

"Президент МакКінлі був відповідальним за збагачення Сполучених Штатів, яке потім витрачав Тедді Рузвельт. Вони обидва були чудовими президентами. Але МакКінлі був зачинателем. І це одна з причин, чому ми збираємося повернути ім'я гори МакКінлі, він на це заслуговує", - обіцяє обраний президент США Дональд Трамп.

Деналі — це назва головної вершини, що походить з мови індіанців атабаскі. До 2015 року ця гора була відома як Вільям МакКінлі. Її перейменування сталося за ініціативою Барака Обами, щоб вшанувати корінні народи Америки.

"МакКінлі був видатним, можливо, навіть великим президентом. Вони зняли його ім'я з вершини гори. Ось як вони ставляться до наших людей," - висловив свою думку обраний президент США Дональд Трамп.

Хоча він і обходить деякі теми, Трамп все ж підняв питання конкуренції. Він не вбачає у своїй партії жодних гідних суперників. Коли його запитали, чи може Ілон Маск стати президентом у майбутньому, він продемонстрував глибокі знання американської конституції.

"Ні, Ілон Маск не буде президентом, це я можу вам сказати напевно. Я в безпеці, а знаєте чому він не може бути президентом? Він не народився у США. Але він чудовий хлопець, і ми раді бачити його у команді", - заявив обраний президент США Дональд Трамп.

Програма Трампа виглядає вражаюче та яскраво на перший погляд. Яскраві заголовки, амбіційні обіцянки та навіть ризиковані заяви заповнюють інформаційний простір. Республіканці зайняли провідні позиції в обох палатах Конгресу, здавалося б, усі шляхи для реалізації планів відкриті. Проте нещодавно стало очевидно, що межі його впливу проявилися під час голосування за тимчасовий бюджет. Ініціатива новообраного президента не отримала підтримки навіть у його власній партії, в результаті чого було ухвалено альтернативний варіант.

Антон Кучеренко, телеканал "Пятый"

Нагадаємо, Дональд Трамп чекає на зустріч із путіним, щоб домовитися про завершення війни. Про це обраний президент США заявив під час виступу у штаті Аризона.

Читайте також: Анджей Дуда розкритикував телефонний дзвінок Шольца путіну.

Читайте також