Політичні новини України та світу

Арешт Келіна Джорджеску: які звинувачення висунуті проти кандидата на пост президента Румунії?

Келіну Джорджеску пред'явили обвинувачення за різними статтями, зокрема за найсерйознішою – спробу повалення конституційного ладу. Політикові може загрожувати значний термін ув'язнення, проте він має намір продовжити свою боротьбу за свободу.

Келін Джорджеску, кандидат на пост президента Румунії, який зайняв перше місце у першому турі виборів, що були скасовані, зараз стикається з численними звинуваченнями у злочинах. Суд ухвалив рішення заборонити йому покидати країну на термін 60 днів, повідомляє румунське видання Realitatea.

Генеральна прокуратура ініціювала кримінальне провадження щодо Джорджеску, і розслідування проходитиме під наглядом суду впродовж наступних 60 днів. Найсерйозніше звинувачення полягає у спробі підбурювання до зміни конституційного ладу держави.

Джорджеску заборонено виступати у ЗМІ, створювати акаунти в соціальних мережах, носити зброю і залишати країну. Крім цього, політика підозрюють у поширенні неправдивої інформації, підтримці фашистських організацій, сприянні особам, винним у геноциді та злочинах проти людяності, а також пропаганді расистських або ксенофобських ідеологій.

"Нічого вже не може мене здивувати. Це все викликає асоціації з комуністичним режимом 50-х років... Румунія не підкориться нікому. Я повторюю, ми продовжимо нашу боротьбу за свободу," – наводить слова політика видання News.ro.

Відповідно до законів Румунії, особі, яка претендує на президентську посаду, може загрожувати ув'язнення терміном до 20 років. Тепер Джорджеску зобов'язаний інформувати відповідні органи про будь-які зміни свого місця проживання, регулярно відвідувати поліцію для перевірок, а також з'являтися за запитом прокурорів і суддів.

Фокус уже писав, що Келіна Джорджеску правоохоронці затримали 26 лютого. Сьогодні він мав подати свою кандидатуру на посаду нового президента.

Нагадаємо, Келін Джорджеску називав Україну "вигаданою державою", а її президента Володимира Зеленського -- "напівдиктатором".

Читайте також