Заступник міністра оборони США з політичних питань Колбі наголосив на необхідності зосередити увагу на Китаї, а не на наданні військової підтримки Україні, повідомляє WSJ.

Заступник очільника Пентагону з політичних питань Елбрідж Колбі вважає, що США мають кинути всі сили на підготовку до війни з Китаєм.
За повідомленням Цензор.НЕТ, цю інформацію розмістило видання The Wall Street Journal.
Видання повідомляє, що саме Колбі передав міністру оборони Піту Гегсету звіт, в якому викладено його погляд на те, як вимоги України щодо американських озброєнь можуть ще більше виснажити і без того обмежені ресурси Пентагону.
У меморандумі не було жодних порад, однак деякі члени адміністрації та Конгресу заявляють, що його врахували, коли Пентагон ухвалив рішення про тимчасову зупинку певних поставок озброєння до Києва, яке згодом президент США Дональд Трамп скасував.
За словами його прихильників, цей інцидент наочно демонструє прагнення Колбі виконати багаторічні обіцянки США зміцнити свої військові позиції в Західній частині Тихого океану.
Проте ця обстановка також виявляє суперечливі виклики для нової влади, яка, починаючи свій термін, одночасно з постачанням озброєння Україні, вже розгорнула широкомасштабні військові операції проти Ірану та хуситів на Близькому Сході.
"Колбі дуже глибоко замислився над тим, як Сполучені Штати можуть найкраще захистити себе в епоху обмежених ресурсів. Багато політиків відмовилися прийняти цю реальність", - каже ексрадник Гегсета Ден Колдуелл.
Вчинки Колбі стали несподіванкою для кількох представників влади в регіоні, адже традиційна політика США "не дозволяє ясно висловити", які кроки може вжити Вашингтон у випадку агресії Китаю щодо Тайваню, а також Трамп не визначив свої наміри на майбутнє.
Сполучені Штати тимчасово зупинили надання підтримки Україні.
Раніше в медіа з'явилася інформація про те, що Сполучені Штати зупинили постачання ракет і боєприпасів в Україну через побоювання щодо стану своїх арсеналів. Пізніше в адміністрації президента підтвердили цю зупинку, підкресливши, що головним пріоритетом залишаються інтереси США.
Журналіст PBS повідомив, що, окрім ракет-перехоплювачів PAC-3, які використовуються в системах Patriot, Пентагон також призупинив постачання 155-мм артилерійських снарядів, ракет GMLRS для систем M270 MLRS та HIMARS, а також протитанкових ракет Stinger і авіаційних ракет AIM-7 та Hellfire.
У Міністерстві оборони повідомили, що Україна не отримувала жодних офіційних повідомлень щодо призупинення або зміни термінів поставок військової допомоги з боку Сполучених Штатів, які були узгоджені ще за попереднього уряду.
Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні 2 липня розповів про перебіг переговорів зі США щодо призупинки оборонної допомоги.
Пізніше прес-секретар Державного департаменту США Теммі Брюс повідомила, що Сполучені Штати продовжують постачати озброєння Україні, і що ситуація з одним з рішень не має впливу на загальні зобов'язання Вашингтону.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив, що його уряд планує збільшити поставки оборонного озброєння для України.
За інформацією, що з'явилася в медіа, Трамп запевнив Зеленського у намірі передати Україні десять ракет системи Patriot.
Кілька американських медіа повідомили, що міністр оборони США Піт Гегсет самостійно вирішив зупинити постачання зброї Україні, не інформуючи при цьому Білий дім.