Політичні новини України та світу

Західні союзники розглядають варіант розміщення своїх військових в Україні — думки експертів.

В Кремлі з обережністю реагують на повідомлення газети Le Monde, очікуючи на офіційні коментарі.

Почали знову. Західні партнери вкотре обговорюють можливість відправлення військ в Україну. Про це у понеділок повідомила французька газета "Ле Монд". Дискусії щодо таких кроків час від часу з'являлися в інформаційному полі протягом цього року. Їх поновили після обрання Дональда Трампа президентом США. Та чи перейдуть від розмов до дій, з'ясовувала наша Марія Дрозд.

Чим ближче до інавгурації Дональда Трампа, тим більш рішучими стають висловлювання та дії європейських союзників. Особливо їх тривожать обіцянки новообраного президента США скоротити допомогу Україні. Французьке видання Le Monde повідомляє, що у зв'язку з цим західні країни знову почали обговорювати можливість відправлення своїх військових до України. Зокрема, це питання піднімалося під час зустрічі 11 листопада між президентом Франції Емануель Макроном і прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером.

Франція найактивніше висловлює готовність до відправки своїх військ. Еммануель Макрон шокував цим повідомленням ще в лютому. Проте, на той момент він не отримав підтримки від інших союзників. Проте, виключати можливість того, що Франція ухвалить таке рішення самостійно, не варто.

"Можуть бути інструктори, можуть бути війська забезпечення, які стануть десь на кордоні, для того, щоб ми могли вивільнити резерви і перекинути їх на гарячі ділянки фронту", - розповів військовий оглядач Денис Попович.

Політолог і керівник центру аналізу та стратегії Ігор Чаленко зазначив: "Наприклад, можуть бути виконані певні завдання в тилу, захист критично важливих об'єктів або потенційно небезпечних територій, зокрема в районі білоруського кордону. Це свідчить про різноманітність можливих варіантів застосування."

Не виключають також можливості, що французькі військові прибудуть в Україну разом із літаками "Міраж". Нагадаємо, що минулого тижня французький посол в Україні повідомив, що винищувачі планують доставити вже на початку 2025 року.

"Я вважаю, що для підтримки літаків "Міраж" Франція залучить весь свій інженерний потенціал. Для обслуговування цих літальних апаратів знадобляться фахівці, і я впевнений, що їх буде чимало, включаючи диспетчерів польотів, а також технічний персонал", - підкреслив політичний експерт Володимир Цибулько.

В українському уряді вже розпочали активну роботу над залученням західних військових. Про це повідомила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також міністерка юстиції Ольга Стефанішина. На даний момент мова йде лише про інструкторів, які повинні допомогти в підготовці бригад. Ідея щодо присутності європейських військ в Україні отримує підтримку з боку Франції та країн Балтії. Експрем'єр Великої Британії Борис Джонсон на початку листопада висловлював можливість залучення військ з його країни. Проте, очевидно, його погляди не збігаються з позицією нинішньої влади. Офіційний Лондон наразі не підтримує такі наміри, про що заявив міністр закордонних справ Девід Ламмі на зустрічі G7.

"Ми дуже чітко заявляємо, що готові і далі підтримувати українців, зокрема тренувати. Але ми дотримуємося позиції - не залучати британські війська до бойових дій".

Таку саму думку висловив і глава Міністерства закордонних справ Італії, оскільки вони також стурбовані можливим загостренням ситуації. Аналогічні настрої панують і в Німеччині. Проте, ситуація там може змінитися після проведення федеральних виборів у лютому. А до тих пір, на думку аналітиків, не варто сподіватися на суттєві зміни з боку Німеччини.

Кандидат на посаду канцлера Мерц заявив, що має намір виставити ультиматум Путіну. У разі відмови з боку російського лідера, Мерц готовий передати Україні всі доступні ракети "Таурус", що дозволить українським силам завдати суттєвих ударів по російській армії. Політики, які представляють правлячі партії, продовжують виконувати свої обов'язки за інерцією. Німеччина залишається в стані паралічу до моменту формування нового керівництва, - зазначив політичний експерт Володимир Цибулько.

В Кремлі з обережністю реагують на повідомлення газети Le Monde, очікуючи на офіційні коментарі.. Утім політологи кажуть, що риторика путіна істотно не зміниться, бо програти військам НАТО для російського диктатора звучить краще, ніж зазнати поразки від України.

Марія Дрозд, "5 канал".

Досліджуйте також: підтримка України з боку країн Європейського Союзу: чи зможе Європа впоратися, якщо США відстороняться - коментарі експертів.

Підтримайте кореспондентів "5 каналу", які працюють на передовій.

Читайте також