Політичні новини України та світу

Заборонене почуття: уряд США встановив заборону на романтичні зв'язки своїх співробітників у Китаї з місцевими жителями | УНН

Уряд США заборонив своїм співробітникам у Китаї встановлювати романтичні зв'язки з громадянами КНР через потенційні ризики шпигунства. Ті, хто не дотримується цього правила, можуть бути миттєво депортовані з країни.

Уряд США ввів заборону на романтичні та сексуальні зв'язки для американських державних службовців, які працюють у Китаї, а також для їхніх родичів і підрядників, заборонивши їм будь-які стосунки з громадянами Китаю.

Цю інформацію передає УНН, посилаючись на APNews.

Незважаючи на те, що деякі американські агентства вже запровадили жорсткі обмеження щодо особистих стосунків з іноземцями, така політика не була універсальною з часів холодної війни. Наприклад, американські дипломати, працюючи за кордоном, часто спілкуються з місцевими жителями та навіть укладають з ними шлюби.

За інформацією, отриманою з власних джерел, виданню стало відомо, що влітку була запроваджена нова політика, яка забороняє співробітникам уряду США "романтичні та сексуальні взаємини" з китайськими громадянами, які займають посади охоронців або допоміжного персоналу в американському посольстві та п'яти консульствах у Китаї. Інші джерела зазначили, що обговорення цієї політики розпочалося минулого літа, коли члени Конгресу звернулися до посла США в Китаї, Бернса, і висловили занепокоєння щодо недостатньої строгості існуючих обмежень на такі стосунки.

Після того, як у січні посол США залишив Китай, було запроваджено нові обмеження, які забороняють будь-які зв'язки з китайськими громадянами. Інформація про цю політику була передана усно та через електронні канали американському персоналу в Китаї в січні, проте офіційно вона не була оголошена.

Однак джерела не уточнили, яким чином визначаються "романтичні стосунки" в рамках цієї політики. Видання повідомляє, що нові правила поширюються на американські представництва в материковому Китаї, зокрема на посольство в Пекіні та консульства в Гуанчжоу, Шанхаї, Шеньяні та Ухані, а також на консульство США в напівавтономному Гонконзі. Ці зміни не стосуються американського персоналу, який працює за межами Китаю.

Єдиним винятком з цієї політики є співробітники США, які встановили зв’язки з китайськими громадянами до запровадження нових правил. Вони можуть подати заявку на отримання звільнення. У разі відмови у звільненні, їм доведеться або розірвати стосунки, або залишити свою роботу. Усі, хто не дотримуватиметься цих вимог, будуть зобов'язані терміново залишити Китай.

Комітет Комуністичної партії Китаю не надав коментарів на запит медіа з цього приводу. Також Бернс, який раніше обіймав посаду посла, залишився без відповіді на звернення.

Державний департамент Сполучених Штатів повідомив, що утримується від коментарів щодо внутрішніх питань. Рада національної безпеки звернулася з запитаннями до Державного департаменту.

Перед новими обмеженнями, які набули чинності в січні, працівники США в Китаї були зобов'язані інформувати своїх керівників про будь-які близькі стосунки з місцевими громадянами, хоча сам факт таких контактів не був заборонений.

Американські дипломати та експерти з розвідки кажуть, що Пекін продовжує агресивно використовувати так звані "приманки" для доступу до американських секретів. Під час презентацій перед перебуванням у Китаї американський персонал був ознайомлений із прикладами, коли китайські спецслужби посилали привабливих жінок спокушати американських дипломатів, і попереджали, що десятки агентів китайської державної безпеки можуть бути призначені стежити за будь-яким дипломатом, який їх цікавить.

Читайте також