Політолог висловив думку, що за санкціями проти журналістки "Страна.UA" Крюкової може стояти власник "Укрбуду" Микитась.
До включення у санкційний список РНБОУ екс заступниці редактора опозиційного видання "Страна.UA" Світлани Крюкової може мати пряме відношення власник будівельної компанії "Укрбуд" Максим Микитась. І це є шлейфом старого рейдерського конфлікту за активи цієї будівельної компанії, коли журналістка нібито "підтримувала" сторону, що атакувала Микитася". Такий неочікуваний інсайд з власних джерел на Банковій оприлюднив в ЗМІ і в себе на сторінці в ФБ політолог Андрій Миселюк.
Зокрема, він написав: "Пару днів тому журналістка Світлана Крюкова, яка 19 січня потрапила в санкційний список РНБО, написала, що санкції проти неї "мають конкретного бенефіціара, конкретне лобі та конкретний "лічняк". І ті, хто підтримав це рішення, про це чудово обізнані. Поки анонсований нею процес пошуку триває, з'явилась цікава, але неофіційна інформація, що за включенням Крюкової до санкційного списку міг стояти власник Укрбуду Микитась".
Як досвідчена економічна журналістка, Крюкова до свого приходу в "Страна.UA" мала вміння детально занурюватися в теми та створювати якісні розслідування. Це точно можу підтвердити, адже в 2010-2011 роках ми працювали разом в "Експерті.Україна": я був редактором відділу, що займався політикою, а вона редагувала напрям, пов'язаний з економічною політикою.
До того часу ми працювали в конкуруючих конторах - щоденних ділових газетах. Так - були часи, коли на одну Україну були цілих три (!) щоденних (!!) ділових газети. То ж я був заступником головного редактора однієї із них - газети "Дело", а Світлана працювала спецкором у виданні "Экономические известия". Й роботу конкурентів ми вивчали постійно й уважно.
Тоді вона так само занурювалася у конфлікти і почувалась там як риба у воді. Цілком можливо, що ці її якості й стали одним із вагомих факторів того, що її два тижні тому таки "наздогнали". На цю думку навела вчорашня розмова з одним із наших спільних з нею колег по "Експерту.Україна". Він спілкується з декількома впливовими чиновниками на Банковій і консультується в них з приводу деяких питань, які стосується внутрішньої політики.
Ми також обговорили можливість запровадження санкцій проти нашої колишньої колеги Крюкової. Я згадав інформацію від нардепа Олексія Гончаренка, який заявив, що радник президента Дмитро Литвин наполягав на включенні Крюкової до списку санкцій. Гончаренко, що цілком у стилі Крюкової, жартома додав, що "окрім суду Лінча, у нас з’явився ще й суд Літвінча".
Проте мій співрозмовник висловив іншу думку. Він зазначив, що хоча Литвин дійсно має певний вплив, за його відомостями від представників влади, саме екснардеп і засновник будівельної компанії Укрбуд Максим Микитась виступав за включення кандидатури Крюкової до санкційного списку. Так виглядають мотиви, згадані моїм співрозмовником, який посилався на джерела з Банкової. Тут, мабуть, краще не вдаватися до коментарів.
Усе пояснюється історією старого рейдерського конфлікту навколо активів будівельної фірми Укрбуд. Микитась переконаний, що Світлана Крюкова активно підтримувала ту сторону, яка виступала проти нього. Мова йде про Федотенкова, російського ресторатора, який намагався відібрати у Микитася активи його компанії. Цей підозрюваний у рейдерстві Укрбуду та державній зраді через фінансування агресії Росії власник ресторанної мережі наразі перебуває у Відні та знаходиться в розшуку.
Микитась не забув про минуле. Він продовжує "вибивати" з рядків причетних до тієї атаки на себе. Світлану він вважав ключовою фігурою у забезпеченні інформацією рейдерського нападу, організованого її давнім прихильником і замовником Федотенковим. Саме тому у нього виникли підозри.
Згідно з інформацією, наданою Микитасем, Крюкова протягом тривалого часу, починаючи з 2019 року, здійснювала інформаційне супроводження інтересів Федотенкова, включаючи період "віджимання" Укрбуду у Микитася. Крім того, вона активно брала участь у тривалих інформаційних атаках на бізнесмена та його сім'ю під час його утримання в СІЗО. Ці напади на його близьких, зокрема на дружину, явно залишили глибокий слід у пам'яті підприємця — можливо, саме це і стало каталізатором його подальших дій.
Він діяв через власні канали та зв'язки. У грудні це співпало з "сигналами" від Лаченкова та Стерненка, які мають зв'язки з Офісом Президента через радників і були незадоволені "перепонами" з боку Крюкової. Таким чином, процес від Микитася прискорився і призвів до його включення до санкційного списку.
Питання залишаються відкритими: чи насправді історія із санкціями проти Крюкової - бумеранг старої столичної історії з рейдерством Укрбуду і є черговим "привітом" від Микитася всім причетним до дерибану Укрбуду? І якщо це дійсно так, то тоді який вплив він має зараз на вироблення політики у Києві?", - резюмує автор допису.
Нагадаємо, що 19 січня Президент України запровадив санкції проти 18 українських і російських громадян - ця тема зараз у публічному топі, в Україні активно обговорюють перелік осіб з нового санкційного списку, включених туди, по суті, за ініціативи очільників Офісу Президента. "Блокуємо пропагандистів, які працюють на росію", - прокоментував це рішення Володимир Зеленський. Серед обговорюваних громадськістю персон там є і екс заступниця редактора видання "Страна.UA" Світлана Крюкова.
На Крюкову було введено повний спектр санкцій, що включає і замороження активів. Зазначимо, що раніше РНБО вже застосовувала санкції щодо видання, в якому працювала Крюкова, а також проти його головного редактора Ігоря Гужви.
Тепер, за інформацією високопосадовців з Банкової з джерел Андрія Миселюка, виходить що включення даної кандидатури в санкційні списки, можливо, пролобіював екс нардеп і власник столичної будівельної компанії "Укрбуд" Максим Микитась. Раніше вже були повідомлення, в тому числі і на ТГ каналі самого екс нардепа, про відповідальність, за його заявами, "тих хто добряче прикурив на грабунку Укрбуду". Також це підтверджують і події довкола багатьох відомих фігурантів тодішніх перипетій із будівельним гігантом і його активами. Наразі, офіційних підтверджень чи спростувань даної інформації саме по Крюковій від самого підприємця немає. Не коментувала цю версію публічно поки що і сама журналістка.
Проте, як зазначає Миселюк, посилаючись на свої джерела, така ймовірність існує. Це пов'язано з тим, що Крюкова протягом тривалого часу надавала інформаційну підтримку ресторатору Федотенкову, який наразі перебуває у розшуку та ховається у Відні через звинувачення у державній зраді й рейдерському захопленні компанії Укрбуд, власником якої є Микитась.
Нагадаємо, кілька днів назад Крюкова у своїх сторінках в соцмережах написала: "Даю пану Зеленському та пану Єрмаку 24 години на обґрунтування свого рішення по санкціях. В іншому випадку даю собі одну добу стати головним коучем у їхньому професійному житті з питань державного управління. Я не жартую". Відповіді з боку Офісу Президента України так і не було. Тож питання причин включення Крюкової до санкційного списку - відкрите.