Як українські компанії співпрацюють з державними структурами на підтримку дітей наших героїв.

25 червня в Києві відбувся Всеукраїнський форум під назвою "Дітям наших Захисників: турбота, що об'єднує". Організаторами цього заходу виступили Міністерство у справах ветеранів України, Державна служба України у справах дітей, Міжнародна торгова палата України (ICC Ukraine) та авіакомпанія "Українські вертольоти". У форумі взяли участь різноманітні учасники, зокрема благодійники, представники державних структур, громадські активісти з усіх регіонів країни, а також впливові особи. Модератором заходу була Анжеліка Рудницька.
У центрі уваги опинились діти наших Захисників та Захисниць, які залишились без батьківського плеча та материнської ласки під час війни. Почався форум із щемливого моменту -- діти вийшли на сцену. Усі згадали хвилиною мовчання кожного, хто повернувся на щиті та разом виконали дві символічні пісні: "Червону калину" та гімн України.
Метою даної зустрічі є об’єднання зусиль соціально відповідального бізнесу та держави для забезпечення належної та тривалої підтримки кожної дитини, яка втратила батьків - захисників та захисниць. Ми прагнемо, щоб у жодному населеному пункті не залишилось дітей, які потребують опіки та уваги.
"Політика підтримки ветеранів — це не лише законодавчі ініціативи чи дії держави. Це також відповідальність кожного з нас, усіх громадян, адже вона формує культуру нашого суспільства. Що я спостерігаю? Сьогодні ми зібралися в одній залі, де присутні численні представники держави та підприємці з України, які активно надають допомогу у системному порядку. Це свідчить про консолідацію наших зусиль. Але найцікавіше, що ініціативу проявив бізнес, а не я, як представник держави, звернувся до них за підтримкою", — підкреслив Руслан Ткаченко, заступник міністра у справах ветеранів України.
Розглянули аспекти організації співпраці між благодійними організаціями та державними установами, а також ефективні механізми надання адресної допомоги. Це включає взаємодію благодійника з офіційним опікуном дитини-сироти та безпосередньо з дитиною. Такий підхід не лише забезпечує прозорість процесу, а й сприяє емоційному обміну між учасниками.
"Я щиро вдячна організаторам форуму та засновникам благодійної платформи "Дітям наших Захисників" за те, що вони не розділяють дітей Захисників України на різні категорії. Адже всі Захисники, незалежно від того, коли вони почали свою службу — з 2014 року чи після 2022 — однаково віддали свої життя за нашу країну. Діти, які втратили батьків під час АТО, і ті, які переживають втрати сьогодні в умовах повномасштабного вторгнення, стикаються з гірким болем. Наша підтримка дуже важлива для нас", — поділилася бабуся та офіційна представниця одного з підопічних авіакомпанії "Українські вертольоти".
Програма форуму включала дві панелі та церемонію нагородження партнерів благодійної платформи соціально-відповідального бізнесу "Дітям наших Захисників". Модератором першої панелі був радник -- уповноважений президента України з питань реабілітації учасників бойових дій Вадим Свириденко. Другу панель модерувала координаторка благодійної платформи "Дітям наших Захисників" Леся Червінська.
"Ці заходи і форуми нагадують мені українську традицію толоки. Коли у громаді виникала проблема, яку не могла вирішити одна родина, всі збиралися разом і колективно шукали вихід. Ситуація, в якій ми опинилися, схожа. Нас об’єднала проблема, яку створили росіяни, коли розпочали війну і залишили наших дітей без батьківської підтримки. Проте разом ми здатні продемонструвати цим дітям, що вони не самотні. Світ великий і різноманітний, і в ньому є багато добрих людей", – зазначив виконавчий директор авіакомпанії "Українські вертольоти" Сергій Букорос.
Символічні нагороди у формі серця були вручені благодійникам, які вже підтримують дітей-сиріт загиблих Захисників та Захисниць. Наразі таких благодійників налічується понад 80.
Також під час форуму презентували сайт благодійної платформи children.in.ua. Він стане публічним дашбордом, розповідатиме про підтримку та участь бізнесів, окремих благодійників у долях дітей. Якщо вам відгукується місія та мета заходу, можете приєднатись до проєкту.
Усі гості всеукраїнського форуму "Дітям наших Захисників: турбота, що об'єднує" отримали позитивні емоції від знайомства між собою. Форум став майданчиком для взаємодії. Опікуни як офіційні, так і благодійники, могли безпосередньо поспілкуватись із законотворцями, з представниками виконавчої влади та познайомитись між собою.