Як попри накладені санкції Росія продовжує безпосередньо постачати нафту до Європейського Союзу. Дослідження від УП - Новини Весь Харків.
Европейский Союз в рамках своего 15-го пакета санкций в отношении России рассматривает возможность введения ограничений на более чем 45 нефтяных танкеров. Кроме того, под санкции могут попасть свыше 50 физических лиц и около 30 предприятий, сообщает Bloomberg.
На третій рік повномасштабної агресії Росії проти України стає дедалі більш очевидним, що санкції, введені цивілізованим світом, є лише формальністю. Це настільки ж зрозуміло, як те, що якби санкційна стратегія наших західних союзників була дійсно рішучою, економіка Росії не змогла б витримати три роки війни. Особливо враховуючи інтенсивність бойових дій та використання величезної кількості ракет і інших військових засобів, вартість яких вимірюється мільярдами доларів. Саме для стримування військової агресії РФ і були запроваджені ці економічні механізми.
Так само зрозуміло, що росія - це країна бензоколонка і левову частку її бюджету забезпечують гроші від "чорного золота". А отже саме нафта забезпечує спроможність рф продовжувати повномасштабне вторгнення в Україну.
Військові витрати держави-агресора на 2024 рік заплановані на рівні приблизно 112 мільярдів доларів, з подальшим зростанням у 2025 році. Як повідомляє Bloomberg, фінансування в сферах національної оборони та внутрішньої безпеки зросте майже на 30% і досягне 142 мільярдів доларів.
Такий невтішний для цивілізованого світу стан справ пояснюється тим, що попри всі паперові обмеження і заборони по факту мільйони тонн російської нафти продовжують текти прямісінько в Європейський Союз.
За інформацією Financial Times, за перший рік повномасштабного вторгнення ЄС заплатив росії близько 140 мільярдів євро за нафту і газ, що більше ніж ЄС надав Україні у якості допомоги за два роки. Близько 80 з цих 140 мільярдів - це нафта.
Як це можливо? Дивіться у нашому новому розслідуванні "Української правди"