Політичні новини України та світу

"Конфлікт виявився незворотним." У Франківську представники парламенту обговорювали минуле і сучасність.

У середу, 21 травня, в Івано-Франківську відбулася публічна дискусія з народними депутатами України на тему "Нинішня війна з перспективи історії".

В Івано-Франківськ завідав історик і народний депутат від партії "Європейська солідарність" Володимир В'ятрович. Крім того, на запитання присутніх у залі відповідав народний депутат Олег Синютка, який долучився до заходу через відеозв'язок, повідомляє Репортер.

Володимир В'ятрович підкреслює, що українцям сьогодні надзвичайно важливо усвідомлювати свою історію та поширювати її за межі країни. Це особливо актуально для того, щоб усвідомити, що Росія становить загрозу для всього цивілізованого світу.

Читайте: Для залучення інвестицій. В Івано-Франківську в межах проєкту проведуть аналіз бізнес-потенціалу.

Розуміння нинішньої війни тісно пов'язане зі знанням української історії та історії взаємин між Україною і Росією. На мою думку, саме недостатнє усвідомлення нашого минулого призводить до помилок у політичних рішеннях, що ми, зокрема, спостерігаємо на прикладі США, - зазначає Володимир В'ятрович. - Нещодавно ми відзначали річницю Другої світової війни, і я вважаю, що українцям варто нагадати світу про два ключові уроки, які ми отримали з цієї події. Перший - агресора не зупинити поступками. Другий - перемога добра над одним з зол не є безумовною, як це сталося, коли світ об'єднався з комунізмом. Адже те, що це інше зло ніколи не було засуджене, як нацизм, призвело до його відродження в наші дні.

За словами історика, переосмислення нашого минулого, яке відбувається зараз, робить нас сильнішими. Та, якби воно відбулося швидше, суспільство могло бути більш готовим до вторгнення агресора.

Володимир В'ятрович вважає, що ця війна була неминучою, і вся наша історія це підтверджує. За його словами, початок конфлікту не був пов'язаний із жодним українським лідером чи політиком, а залежав виключно від путіна. Однак, рівень нашої готовності до цієї війни був у наших руках. Ми повинні були жити під цим девізом з 1991 року, але, на жаль, цього не сталося.

За висловлюванням Олега Синютки, недолуга дипломатія, яку сьогодні демонструє уряд, може призвести до серйозних наслідків для нашого майбутнього. Також небезпечними є політичні маневри в умовах, коли триває війна, а Україна прагне зберегти свою автономію.

Головне, що ми маємо на увазі зараз - це війна з Москвою, - стверджує народний депутат. - На жаль, під час переговорів, які відбулися цього тижня, путін отримав можливість виграти час, який він використає для розширення своїх територіальних амбіцій в Україні. Тому нам потрібно залучити фахівців, аби Україна змогла вирватися з пастки, яку намагається створити путін.

Зустріч організована та модерована депутатом Івано-Франківської міської ради від "Європейської Солідарності" Степаном Руднянином. Він зазначив, що метою даного заходу є обговорення актуальних тем, що хвилюють, зокрема, мешканців Івано-Франківська.

Читайте: Вахтанг Кіпіані: "Ми - нація-марафонець, у нас немає вибору втомитися"

Ми бачимо, які зовнішні та внутрішні фактори зараз впливають на нашу країну, - каже Степан Руднянин. - Тому вирішили проговорити це з народними депутатами, які володіють більшою кількістю інформації та можуть поділитися з нами. Сподіваємось почути пропозиції, як можна покращити ситуацію, зокрема і враховуючи історичні паралелі.

На зустрічі зібралися франківці різних вікових категорій та професій. Учасниця Аліна Росецька відзначає, що подібні обговорення допомагають виховувати в молоді чутливість до історії та сучасних політичних подій.

Такі заходи слугують важливим майданчиком для глибшого розуміння історичних подій у сучасному контексті. Вони дозволяють краще усвідомити причини нинішньої війни, можливі шляхи її розвитку та перспективи завершення, — зазначає Аліна Росецька. — Ми можемо отримати цінний досвід від народних депутатів, особливо в рамках роботи в громадському секторі. Це ті особи, які мають значний вплив на ухвалення ключових рішень для нашої країни, тому важливо налагоджувати з ними комунікацію.

Читайте також