Політичні новини України та світу

Великі інвестори виходять з ринку США через політику Трампа -- online.ua

Великі інвестори залишають США унаслідок торгових конфліктів, спричинених політикою Трампа.

Нестабільна торгова політика президента США останніми місяцями спричинила потрясіння на світових ринках, різке ослаблення долара та відставання акцій на Волл-стріт від європейських аналогів цього року.

Податковий законопроєкт, ініційований Трампом, за оцінками, може збільшити державний борг США на 2,4 трильйона доларів упродовж наступних десяти років, що в свою чергу посилило тиск на державні облігації Сполучених Штатів.

Дефіцит вже давно є проблемою, і він лише погіршується. Неможливо нескінченно продовжувати запозичення такими темпами. А якщо додати до цього ще й непередбачуваність торгівельної політики -- варто замислитися: чи не занадто багато ви тримаєте в одному ринку?

Поки інституційні інвестори оцінюють свої інвестиційні позиції в США, другий найбільший пенсійний фонд Канади, Caisse de dépôt et placement du Québec, нещодавно повідомив про намір зменшити свою частку в американських активах, яка на теперішній момент становить 40% його портфеля. Натомість фонд планує збільшити свої інвестиції у Великобританії, Франції та Німеччині.

Курс долара підійшов до найнижчого рівня за останні три роки, знизившись на 9% протягом цього року. Це сталося, незважаючи на те, що Трамп частково скасував багато з мит, які спочатку планував ввести.

Інвестори усвідомлюють, що провідна роль економіки США та розвиненість її фінансових ринків продовжують робити країну привабливою для міжнародного капіталу. Однак, зростає кількість сумнівів щодо стабільності цього домінування, особливо після понад 15 років стабільного притоку інвестицій та високих прибутків. Як наслідок, на початку року частка США у глобальному ринку акцій сягала приблизно двох третин.

Ми вже бачимо перші ознаки того, що інвестори починають відходити від США, -- сказав Річард Олдфілд, CEO британської інвесткомпанії Schroders.

Європейські ринки стали одним із бенефіціарів такого розвороту: очікується, що масштабні витрати Німеччини на оборону та інфраструктуру (на суму 1 трлн євро) сприятимуть зростанню.

Проте деякі інвестори висловлюють скептицизм щодо можливості того, що фрагментовані ринки Європи та Азії зможуть належно замінити США.

Читайте також