Валерій Пекар: Некий симбиоз КВН и Twitter: как изменилась мировая политика -- Блоги | OBOZ.UA
Степень абсурда в процессе, который по странной традиции называют "мирными переговорами" (хотя на самом деле ни о каких переговорах речь не идет, а стороны просто обмениваются важными и не очень сообщениями в формате монолога, при этом многие из них внимательны лишь к собственным словам), достигает предела и наглядно иллюстрирует, как изменилась мировая политика. Аналогичные ситуации будут наблюдаться по всему миру — от Тайваня до Ближнего Востока, от Гренландии до Африки. Если мы сумеем выжить, нам будет проще, ведь мы первыми столкнулись с этим, и сможем делиться своим опытом, когда другие окажутся в состоянии шока.
Следующий текст будет представлен на языке оригинала.
Світова політика постмодерну є чимось середнім між конкурсом капітанів КВН та стрічкою Твіттера, з обстрілами фронту й тилу на задньому плані в якості тла. Щось тут коментувати неможливо, бо поки коментуєш, хтось іще щось іще ляпнув, і тебе просять прокоментувати тепер оце нове. Частина повідомлень спрямована на цільову авдиторію в розмірі 1 особи (в сподіванні, що вона відкладе клюшку), інші повідомлення є просто білим шумом, коли треба щось сказати, бо не можна мовчати, а сказати нема чого.
У минулі часи ситуація виглядала інакше: перемовини проходили у закритому режимі, а громадськість отримувала інформацію лише через комюніке, яке публікувала газета "Правда". Важливо зазначити, що термін "комюніке" означає "інформація, яку ми хочемо донести", а не завжди відображає реальний стан справ. Сьогодні ж обговорення найважливіших питань, що стосуються життя і смерті, ведеться в прямому ефірі, що може мати неабиякі наслідки.
Отже, нам необхідно розвинути нові навички. У минулі часи вміння читати між рядками офіційних повідомлень і виявляти істинні події було вкрай важливим, адже доводилося на основі обмеженої і спотвореної інформації реконструювати повну та правдиву картину. Нині ж нам потрібна зовсім інша здатність: вміти фільтрувати величезні обсяги інформації та виділяти з них корисні дані. Зі сплеску інформації, де панує шум і навмисна дезінформація, потрібно вміти видобувати суть і правду. Важливо почати навчання вже зараз, адже в майбутньому це стане ще складніше.