Політичні новини України та світу

У своїй останній публічній промові канцлер Німеччини Шольц, який залишає свою посаду, виступив з закликом до миру.

Державний діяч висловив підтримку ідеї єдності та миру в Європі.

Олаф Шольц, що завершує свою каденцію як федеральний канцлер Німеччини, у своїй фінальній публічній промові на цьому посту висловив підтримку ідеї єдності та миру в Європі. Цю інформацію передало агентство dpa 3 травня, згідно з повідомленням DW.

Шольц виступив на церемонії в гамбурзькому меморіалі Нойєнгаммі з нагоди 80-річчя закінчення війни в Європі та звільнення концтаборів.

Канцлер зробив акцент у своїй промові на поточному конфлікті в Україні та на зростанні авторитаризму в різних куточках світу. Він підкреслив, що Німеччина має унікальну історичну відповідальність. За його словами, ключовим уроком Другої світової війни є усвідомлення необхідності назавжди покласти край війнам між європейськими народами.

Шольц охарактеризував дії президента Росії Владіміра Путіна, що призвели до війни в Європі, як трагічні та недопустимі. Він підкреслив, що основою Європи є принципи свободи, демократії та верховенства права, які абсолютно несумісні з військовим імперіалізмом і порушенням міжнародних норм.

На думку канцлера, загрозу для Європи сьогодні становлять не лише зовнішні виклики, а й внутрішні -- дії автократів, екстремістів та популістів. Німеччина, за його словами, зобов'язана цьому протистояти, пам'ятаючи, до чого призводить політика насильства та ненависті.

Новий урядовий альянс у Німеччині має бути офіційно затверджений 5 травня. Вже наступного дня, 6 травня, бундестаг проведе голосування для обрання нового канцлера. Очікується, що цю посаду займе лідер ХДС Фрідріх Мерц. У той же день відбудеться і церемонія приведення його уряду до присяги.

Нагадаємо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц раніше висловив думку про недопустимість демілітаризації України, яку вимагає Росія. Він підкреслив, що потужна армія є ключовим чинником забезпечення безпеки нашої країни.

Канцлер підкреслив необхідність продовження тривалої підтримки України: "Однією з військових цілей Росії була демілітаризація України, і цьому не можна допустити".

Також він додав, що потенційне припинення вогню, про яке сьогодні ведуться розмови, дозволить вивчити шляхи досягнення довгострокового світу, який має включати цілу низку кроків, і серед них обмін полоненими та повернення викрадених людей.

Читайте також