Політичні новини України та світу

В "Азові" ініціювали пропозицію оголосити 28 липня Днем пам'яті закатованих українських військових полонених.

Полк "Азов" висловив пропозицію оголосити 28 липня Днем пам'яті на честь захисників і захисниць України, а також учасників добровольчих підрозділів і цивільних осіб, які стали жертвами страти, катувань або загинули в полоні.

Цю інформацію в мережі Facebook оприлюднив Святослав (Калина) Паламар, заступник командира 1 корпусу НГУ "Азов", відповідальний за роботу з особовим складом, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Україна вжила чимало заходів, щоб вшанувати пам'ять загиблих героїв. Проте є одна група, що досі залишається поза увагою - це наші військовополонені. Ті, хто віддав свої життя в умовах полону. Ті, кого жорстоко катували в російських в'язницях. Ми повинні закріпити в національній пам'яті вшанування цих людей. Нам необхідно встановити символічний фундамент і визначити знакову дату - 28 липня. У цей день ми маємо нагадувати світові про жорстокість і нелюдські дії нашого ворога - Росії. Ворога, який зневажає правила ведення війни та міжнародні норми." - сказав військовий.

Паламар зазначив, що саме 28 липня три роки тому Росія скоїла один із найбільш бездушних воєнних злочинів - масове вбивство українських військовополонених в Оленівці.

Принаймні 53 українських захисників загинули в колонії №120 після того, як виконали наказ і склали зброю, сподіваючись на дотримання міжнародних норм під контролем міжнародних організацій. Серед них переважна більшість – оборонці Маріуполя, зокрема бійці "Азову", які пережили жахіття "Азовсталі", - повідомив військовий.

Крім того, він повідомив, що за останніми відомостями ООН, більше 90% українських військових, які потрапили в полон, зазнають тортур у російських в'язницях.

"Справжні цифри, ймовірно, навіть більші. Катування не є випадковими явищами — це систематична політика, що проводиться державою Росія", - підкреслив Паламар.

Він надіслав звернення до президента України та парламенту з ініціативою оголосити 28 липня Днем вшанування пам'яті закатованих українських військовополонених.

"Це - наш моральний обов'язок. Це визнання того, що навіть у неволі наші люди залишались воїнами і держава не має права їх забути", - наголосив військовий.

Теракт в Оленівці.

Нагадуємо, що в ніч з 28 на 29 липня 2022 року на території колишньої виправної колонії № 210 в смт Оленівка, розташованій на тимчасово окупованій території Донецької області, стався потужний вибух у будівлі, де тримали українських військовополонених.

Згідно з інформацією, наданою російськими джерелами, внаслідок події загинуло приблизно 50 українських військових, а більше 70 отримали серйозні травми.

Міжнародний комітет Червоного Хреста намагався відвідати місце події, але російські окупанти не дозволили їм цього зробити.

Генпрокурор Костін оприлюднив інформацію, що полонених вбили за допомогою термобаричної зброї.

У серпні 2022 року Генсек ООН Антоніу Гутерріш створив комісію з розслідування теракту в окупованій Оленівці, внаслідок якого загинули близько 50 українських військовополонених. Втім, вже у січні 2023 року, не отримавши гарантій безпеки від росіян, Гутерріш розпустив цю місію.

Читайте також