Уряд ухвалив нову політику щодо державної власності.

Зокрема, встановлено, в яких галузях економіки державі слід зберігати свою активну участь.
Кабінет Міністрів затвердив політику державної власності, яка спрямована на покращення управління державними активами та залучення інвестицій.
Цю інформацію озвучила прес-служба Міністерства економіки.
Цей документ відіграє важливу роль у реалізації положень закону № 3587-IX, який спрямований на поліпшення управління державними підприємствами та адаптацію українського законодавства до стандартів країн ОЕСР. Відзначається, що Міністерство економіки протягом останніх дев’яти місяців працювало над розробкою відповідної політики після прийняття цього закону.
"Політика держвласності визначає роль держави в управлінні держкомпаніями, окреслює, які компанії є стратегічними для країни та які завдання вони повинні виконувати, а також запроваджує високі стандарти корпоративного управління в державному секторі економіки, - зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко. - Разом з цим документом вперше в Україні запроваджується чітка та прозора політика винагороди для керівників та членів наглядових рад держкомпаній, а також - дивідендна політика. Ці заходи дозволять підвищити ефективність управління державними активами та залучити інвестиції в економіку".
Політика державної власності передбачає:
Затвердження політики державної власності виступає одним із показників "Плану України для Ukraine Facility" та слугує орієнтиром у меморандумі з Міжнародним валютним фондом.
Після ухвалення політики державної власності наступними кроками буде проведення тріажу - визначення та поділ компаній на ті, що залишаються у державні власності, і такі, що будуть приватизовані чи ліквідовані.
Крім того, планується створення наглядових рад у державних підприємствах, що відповідають установленим критеріям, а також буде проводитися робота щодо чіткого розмежування специфічних обов'язків цих компаній.