Український ринок газу потребує чітких правил і відповідності європейським стандартам, зазначила Буславець.
Інвестори не проявляють бажання інвестувати в видобуток газу в Україні, поки не з’являться чіткі правила, що гарантують захист капіталу та прозору цінову політику, яка відповідала б умовам європейських ринків.
Про це заявила заслужений енергетик України, кандидатка технічних наук, міністерка енергетики України у 2020 році Ольга Буславець.
"Розумієте, для будь-яких інвестицій потрібні зрозумілі правила гри і захист цих інвестицій. Ну, і, звичайно, в умовах війни, щоб були якісь воєнні ризики, покривалися якимось страхуванням. Ці обов'язкові передумови для інвестицій", - зазначила Буславець.
За її словами, український ринок газу поки що не інтегрований у європейський, а внутрішня цінова політика залишається закритою й обмеженою для зовнішніх учасників.
"На даний момент ми спостерігаємо ситуацію, в якій наш газовий ринок залишається відокремленим від європейських умов. У нас ціни не визначаються так, як це відбувається на європейських ринках, оскільки наш ринок є закритим", - зазначила колишня міністерка.
Вона підкреслила, що державне регулювання та залучення одного учасника значно впливають на встановлення вартості.
"Що видобувалось, викуповувалось на біржі, але ж тим же "Нафтогазом". І це зумовлювало певну цінову кон'юктуру на цьому ринку. І вона дуже часто відрізнялась", - сказала Буславець.
На її думку, такі обставини ускладнюють передбачення доходів і відлякують можливих інвесторів.
"Отже, для інвесторів, які могли б розглянути можливість вкладення своїх коштів, безумовно, складно оцінити, що саме вони отримають в результаті, чи зможуть повернути свої інвестиції, і яким чином все це відбудеться," - підкреслила вона.
Раніше директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко заявив, що Україна має стати частиною газового ринку Європи, щоб українські споживачі могли купувати газ на власній біржі.