Влада України намагалася відсторонити Буданова, але потерпіла невдачу, - повідомляє The Economist - Деталі | Експрес онлайн.

Згідно з інформацією видання, Буданов залишився на своїй посаді завдяки підтримці міжнародних союзників.
Червень приніс із собою низку значних політичних подій, серед яких особливо виділяється невдала спроба звільнення керівника української військової розвідки Кирила Буданова. Це повідомлення наводить видання The Economist, посилаючись на свої джерела.
За даними журналістів, у владних колах тривалий час обговорювалася можливість ротацій на ключових посадах у секторі безпеки. Справа нібито доходила до серйозної ініціативи щодо звільнення Буданова, який, за оцінками співрозмовників видання, викликає неоднозначну реакцію в президентському оточенні - від захоплення його рішучістю до занепокоєння через самостійність.
Попри це, червнева спроба його усунення знову зазнала невдачі. The Economist відзначає, що причиною цьому могла бути і підтримка міжнародних партнерів України, зокрема США. Джерела припускають, що саме попередження з боку Білого дому могло стати фактором, який утримав ситуацію від радикальних змін.
Разом з тим у матеріалі зазначається, що голова Офісу президента Андрій Єрмак має суттєвий вплив на кадрову політику у вищих ешелонах влади. Саме з його адміністрацією пов'язують спроби переформатування уряду та безпекових структур, хоча наразі ці процеси не завершено.
У червні відбулись ще дві важливі події, які суттєво змінили баланс влади у верхніх ешелонах українського уряду.
23 червня з'явилася інформація про корупційне розслідування, що стосується віцепрем'єра Олексія Чернишова, колишнього керівника "Нафтогазу", який нещодавно вважався одним із можливих кандидатів на пост прем'єр-міністра. Він став першим в історії України високопоставленим чиновником, якого офіційно звинуватили в корупційних діях. Після сповіщення про цю справу Чернишов деякий час перебував за межами країни у службових справах в Європі, що, за словами The Economist, створило враження, що він намагається уникнути повернення додому.
В уряді почали активніше обговорювати можливість зміни на посаді глави Кабінету міністрів. За інформацією джерел видання, триває підготовка до можливих кадрових перестановок, в рамках яких розглядається кандидатура першої віцепрем'єрки та міністерки економіки Юлії Свириденко, яка має лише 39 років. Її ім'я знову з'являється в контексті можливого наступництва Дениса Шмигаля.
Нагадаємо, що у 2024 році у медіа вже ходили чутки, що в Офісі президента хочуть забрати в Кирила Буданова крісло очільника воєнної розвідки, а на його місце призначити "більш лояльну до влади персону". Тоді президент України Володимир Зеленський заявив, що не збирався змінювати міністра оборони Рустема Умєрова і начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова.
Станьте підписником сторінки "Експрес" у Facebook!