Політичні новини України та світу

Україна успішно завершила скринінг з Європейським Союзом у рамках переговорного Кластера 4, залишився лише один кластер.

Україна успішно завершила процес оцінки відповідності свого законодавства стандартам Європейського Союзу в рамках Кластеру 4 "Зелений порядок денний та стале зʼєднання". Це вже пʼята з шести тематичних оцінок, які проводяться у співпраці з Європейською комісією.

У рамках скринінгу Кластера 4 делегація українських експертів презентувала досягнення України в таких сферах, як законодавство у транспортній галузі, енергетична стратегія, транс'європейські мережі, а також екологічна політика та кліматичні ініціативи, що включає більше 200 законодавчих актів. Про це повідомили в Офісі віцепрем'єрки з європейської та євроатлантичної інтеграції.

Зазначається, що зустрічі за наступним і останнім Кластером - "Ресурси, сільське господарство та політика згуртованості" - розпочнуться у вересні 2025 року.

"У цьому розділі розглядаються теми, пов'язані із сільським господарством, забезпеченням продовольчої безпеки, рибальською політикою та іншими аспектами. Підготовчі сесії українських переговорників у цих сферах продовжуються," - зазначили в Офісі.

Як повідомлялося, 14 травня Кабінет Міністрів ухвалив дорожні карти, необхідні для старту першого кластеру "Основи вступу" у рамках переговорів України з Європейським Союзом. Потім, 30 травня, були затверджені переговорні позиції України щодо вступу до ЄС в рамках Кластеру 2 "Внутрішній ринок" і Кластеру 6 "Зовнішні відносини". Крім того, Україна завершила процес скринінгу з ЄС за переговорами в Кластері 3 "Конкурентоспроможність та інклюзивний розвиток".

Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а також міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила, що для ініціювання переговорних Кластерів щодо вступу України до Європейського Союзу достатньо 26 голосів з-поміж держав-членів ЄС, виключаючи голос Угорщини. Крім того, вона зазначила, що Україна планує розпочати відкриття перших трьох переговорних Кластерів у липні, або ж почати з першого Кластеру спільно з Молдовою.

Читайте також