Україна успішно завершила офіційний процес перевірки відповідності законодавства в рамках чергового розділу переговорної угоди з Європейським Союзом — Delo.ua.

У столиці Бельгії, Брюсселі, пройшла зустріч між українською делегацією та представниками Європейської Комісії, на якій обговорювався розділ 26 "Освіта та культура", що є частиною Кластеру 3 "Конкурентоспроможність та інклюзивний розвиток".
Цю інформацію озвучив Данило Гетманцев, голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податків та митної політики.
Цей сегмент вважається одним із найпростіших під час ведення переговорів, оскільки охоплює області, в яких Європейський Союз має лише допоміжну компетенцію. Це означає, що він не встановлює обов'язкові норми для національних законодавств, а лише координує дії та підтримує політики країн-членів.
На зустрічі українська делегація представила законодавчу базу та реформи в кількох ключових сферах, зокрема у розвитку ранньої, середньої та професійної освіти, зміні вищої освіти, участі в програмах Європейського Союзу, цифровій та екологічній трансформації, освіті протягом життя, політиці щодо молоді, європейських аспектах спорту, а також антикорупційних заходах у сферах освіти, культури, молодіжної політики та спорту.
Як повідомляється, Україна успішно завершила шість з восьми розділів у рамках Кластеру 3. Наступними етапами є оцінка за розділами 16 "Оподаткування" та 17 "Економічна та монетарна політика".
На даний момент для завершення процесу скринінгу залишилося пройти 11 з 33 розділів переговорної рамки. Серед них є частини розділів кластерів "Екологічний порядок денний" та "Ресурси і аграрна політика" (Кластери 4 та 5).
Крім того, на початку березня Україна офіційно завершила перевірку відповідності свого законодавства стандартам Європейського Союзу в рамках переговорного процесу "Вільний рух товарів". Це засідання відбулося з 3 по 6 березня 2025 року в головному офісі Європейської комісії в Брюсселі.
Нагадуємо, що 25 січня Європейська комісія розпочала аналіз українських законодавчих актів на предмет їх відповідності європейським правовим стандартам. Ця процедура є обов'язковою для держав-кандидатів на вступ до Європейського Союзу.