Україна отримала 4,1 мільярда євро від Європейського Союзу в рамках програми Ukraine Facility.

Державний бюджет України отримав фінансування в рамках програми Ukraine Facility у вигляді траншу від Європейського Союзу на суму 4,1 мільярда євро, з яких 1,5 мільярда євро становить грант. Цю інформацію оприлюднила пресслужба Міністерства фінансів України в середу, 18 грудня.
Відзначається, що ці фінансові ресурси будуть спрямовані на найважливіші потреби державного бюджету в соціальній та гуманітарній сферах. Міністр фінансів України Сергій Марченко підкреслив, що Україна успішно отримала всі заплановані на цей рік транші в рамках Ukraine Facility, завдяки виконанню дев'яти індикаторів до завершення третього кварталу. "Вжиті заходи стосувалися покращення та євроінтеграції ключових напрямів, серед яких боротьба з корупцією, створення сприятливого бізнес-середовища, розвиток ринку праці, регіональна політика, енергетика та охорона навколишнього середовища", - йдеться у заяві.
У 2024 році загальний обсяг допомоги від Європейського Союзу в рамках Ukraine Facility досягнув 16,2 мільярда євро, повідомив голова парламентського комітету з фінансових, податкових та митних питань Данило Гетьманцев. "Перерахування макрофінансової допомоги, яке наші європейські партнери обіцяли здійснити до Нового року, створює для України певний рівень фінансової стабільності. Це дасть змогу уникнути труднощів, з якими ми стикалися на початку поточного року, коли надходження в рамках цієї програми були відсутні, а підтримка з боку США затримувалася через проблеми з бюджетним процесом у цій країні. Тож тепер ми не повинні мати подібних викликів," – зазначив він.
На 2025 рік програма Ukraine Facility передбачає фінансову підтримку в обсязі приблизно 12,5 мільярда євро. Як зазначив Гетльманцев, основним завданням на найближчі два тижні є виконання всіх 13 індикаторів, термін для яких встановлений на четвертий квартал. "Цей список охоплює широкий спектр питань, таких як план цифровізації Державної податкової служби, політика в сфері державної власності, стратегія реформування інтернатних закладів, ринковий контроль за нехарчовою продукцією, містобудування та відповідні реєстраційні процеси, сприяння інвестиціям у відновлювані джерела енергії, оновлення Транспортної стратегії, а також ухвалення двох нових стратегій - щодо розвитку сільського господарства та сільських територій, а також розвитку та зміцнення прикордонної інфраструктури з країнами ЄС та Молдовою. Крім того, необхідно внести зміни до Загальнодержавної програми розвитку мінеральної сировинної бази України", - повідомив він, зазначивши, що багато з цих завдань вже виконано.