Україна може стати для Трампа аналогічним джерелом політичних труднощів, як Афганістан для Байдена. Вивести США з цього конфлікту виявляється не таким легким завданням, зазначає професор Дрезнер.

На думку фахівців, республіканець, що раніше славився своєю ексцентричністю, сьогодні виявився досить прогнозованим у своїх політичних діях.
Другий термін обраного президента США Дональда Трампа розпочнеться на фоні більшої глобальної напруги, ніж це спостерігалося у 2016 році, що зумовлено, зокрема, конфліктами в Україні та на Близькому Сході. Відомий професор міжнародної політики Деніел Дрезнер вважає, що республіканець зможе посилити свою здатність управляти зовнішньою політикою. Проте, у статті для Foreign Affairs експерт підкреслив, що залишається відкритим питання щодо його здатності поліпшити міжнародний статус США.
Автор нагадав, як Дональд Трамп критикував нинішнього президента США Джо Байдена за безладне виведення американських військ з Афганістану у 2021 році. Тоді республіканець зазначив: "Приниження в Афганістані стало початком занепаду американського авторитету та поваги на світовій арені". Однак, подібні політичні виклики можуть виникнути і для нього, якщо він прийме аналогічне рішення щодо війни між Росією та Україною. Дрезнер вважає, що Трампу буде складніше вивести США з цього конфлікту, ніж це здавалося під час його передвиборчої кампанії.
До того ж з 2017-го змінилися глобальні правила гри: багато країн, включно зі структурами БРІКС+, ОПЕК+ і Шанхайською організацією співпраці, почали здобувати незалежність від США. Про союз Китаю, Північної Кореї та Ірану навколо Росії в контексті порушення світового порядку також не слід забувати.
"У 2024 році дії Трампа набагато легше передбачити", -- додала професорка Колумбійського університету Елізабет Сондерс, пояснивши, що він став передбачуваним політиком попри те, що раніше любив демонструвати себе в образі "божевільного".
Нагадуємо, що республіканець Дональд Трамп стане 47-м президентом Сполучених Штатів, здобувши понад 270 голосів у Колегії виборців. У своїй промові після перемоги політик озвучив наміри завершити війну в Україні. Однак, незважаючи на численні обіцянки, на даний момент він ще не вирішив жодного з існуючих конфліктів.
Важко передбачити, якою буде політика республіканця в контексті війни та вступу України в НАТО. Деякі експерти вважають, що якщо Україна "гратиме в довгу" та вистоїть у найближчі кілька місяців, все може бути ще краще, ніж за часів адміністрації Джо Байдена. Інші ж припускають, що Трамп шукатиме компромісів не лише за рахунок нашої держави, і що стосунки між Києвом і Вашингтоном не стануть менш стратегічними.