Політичні новини України та світу

У Telegram зосереджено найбільше ворожих повідомлень та наративів: підсумки дослідження.

80% дискурсу по відбудові країни було зосереджено в Telegram, там же було сфокусовано найбільше ворожих меседжів та наративів. Про це повідомила лід-аналітикиня компанії LetsData Ірина Рябоштан.

Елементи

Більшість російських наративів та повідомлень, які були виявлені у період з січня по червень цього року, зосереджувалися в основному на платформі Telegram. Рябоштан підкреслила:

Майже всі російські наративи та меседжі, які ми виловили, були в Telegram. По-перше, Telegram мав найбільшу частку - 80%, з усього дискурсу по відбудові, а по-друге, майже всі ворожі меседжі та наративи були сфокусовані на цьому майданчику

Зокрема, існували три основні теми та наративи, які обирали проросійські діячі. По-перше, це питання економічної кризи та корупції; по-друге, повідомлення про політичний тиск з боку міжнародних партнерів; і, нарешті, меседжі, що підкреслюють соціальні розбіжності.

На заході в Медіацентрі Україна, де презентували результати дослідження "Повоєнне відновлення України та медіаспоживання", підкреслювали, що звичайні громадяни відіграють центральну роль у процесі відновлення країни після війни. Крім того, відзначається, що в українському суспільстві зростає усвідомлення відповідальності за відновлення та розвиток країни.

Аналітикиня Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Владислава Зновяк зазначила:

Крім того, що більшість опитаних вважає, що вирішальну роль у ситуації відіграє уряд України (49,3%) та іноземні союзники (49,1%), в результатах вересневого дослідження спостерігається зростання частки респондентів, які бачать ключову роль у руках звичайних українських громадян (36,8%). Це може свідчити про зростання усвідомлення відповідальності, яка покладається на нас, українське суспільство, у питаннях відновлення країни.

Також спостерігається певна тенденція щодо місцевого самоврядування: респонденти вважають, що йому відводиться важлива роль (37,2%), і вважають, що його внесок у процеси відновлення є значним.

Читайте також