В Сполучених Штатах аналізують два можливі способи забезпечення України зброєю, повідомляє колишній посол Гербст.

Сполучені Штати продовжать забезпечувати Україну військовою допомогою, тоді як європейські держави візьмуть на себе фінансування постачання озброєнь.
Цю точку зору в ефірі каналу Еспресо висловив Джон Гербст, колишній надзвичайний і повноважний посол США в Україні та директор Євразійського центру при Атлантичній раді США.
Він підкреслив, що продовження поставок озброєння в Україну може перетворитися на складову офіційної державної стратегії.
"На жаль, я не можу з упевненістю стверджувати, що це не відбудеться, але вважаю, що такі події малоймовірні. Виходячи з логіки підходу Трампа, було б доцільно та обґрунтовано дозволити Україні закуповувати сучасне американське озброєння для зміцнення своєї обороноздатності на полі бою. Це можна зробити безпосередньо через кредитні механізми або за допомогою європейських країн. На мою думку, це не лише ймовірний варіант, а один із найреалістичніших напрямків майбутньої політики," — зазначив Гербст.
Він допускає, що Вашингтон буде надалі надавати Києву обмежену військову підтримку.
"Інший, хоча й менш певний, але все ж можливий сценарій полягає в тому, що США можуть дати згоду на передачу Україні деяких видів озброєння, при цьому накладаючи обмеження на інші. Проте я не вважаю, що Сполучені Штати вирішать активно блокувати постачання американської зброї до України. Це могло б стати серйозною стратегічною помилкою," – підкреслив він.
Також Гербст підкреслив, що припинення постачання озброєння для України стане стратегічним прорахунком для США, оскільки це призведе до того, що інші держави почнуть утримуватися від купівлі американських військових товарів.
"Подібна політика негативно вплинула б не лише на національну безпеку США, але й на довіру до американського оборонного сектору, адже інші країни почали б більш обачно підходити до придбання американської зброї. Крім того, це завдало б суттєвого удару по міжнародному авторитету та лідерству Сполучених Штатів," — зазначив він.
Раніше було зазначено, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп у своїй соціальній мережі висловив думку, що диктатор Путін лише робить вигляд, ніби прагне миру, насправді ж використовує війну для досягнення своїх особистих цілей.
Раніше ми повідомляли, що Джорджія Мелоні, прем'єр-міністерка Італії, відзначила важливість зустрічі між Трампом і Зеленським, яка відбулася у Ватикані.