Політичні новини України та світу

У Росії не висловлюють особливого захоплення щодо пропозицій Трампа, - зазначив Гербст.

Переможець президентських виборів у США Дональд Трамп має чітке уявлення про те, чого слід досягнути у переговорах між Україною та Росією, і деякі речі не вітаються в Україні, але також не вітаються і в Кремлі.

"І це те, що має дати українцям певну впевненість щодо того, що задумав Трамп", - сказав під час виступу на П'ятому Київському єврейському форумі (Kyiv Jewish Forum) Джон Гербст, американський дипломат, посол США в Україні (2003-2005), директор Євразійського центру при Атлантичній раді США.

Гербст нагадав, що Трамп говорить про врегулювання війни за принципом, коли Москва контролює частину України, а Київ контролює решту, і це означало б певний тип припинення вогню. Але Трамп також має на увазі, що має існувати демілітаризована зона, яка поставила б Україну в положення, в якому вона могла б добре себе захистити, якщо Москва відновить агресію. "І я не думаю, що це дуже подобається Кремлю і Путіну", - сказав дипломат.

Американський дипломат вважає, що Путін прагне спровокувати Трампа на те, щоб той дав Росії свободу дій в Україні. Якщо ж Трамп усвідомить, що це неможливо, то Путін опиниться в складній ситуації, що, у свою чергу, буде вигідно Україні.

Щодо забезпечення безпеки України, він зазначив, що розміщення європейських військ НАТО на лінії конфлікту могло б стати ефективною гарантією. Це ускладнило б Путіну реалізацію його дій, схожих на ті, що були з Мінськими угодами.

"Це не є неможливим, але надзвичайно складним завданням. Якщо ми надамо Україні значно більше озброєння, ніж вже зроблено, це змусить російську сторону ретельніше обміркувати будь-які спроби порушити мир", - вважає Гербст.

Але він не має впевненості у тому, що європейські війська реально розмістити в Україні: "Я не можу сказати "так", але я також не можу сказати "ні". Можна уявити сценарій, за яким вони це зроблять - за умови, що Сполучені Штати готові надати, наприклад, усі ресурси, включаючи зброю. Це могло б спрацювати. Але я не кажу, що так буде".

При цьому Гербст заявив, що для американських інтересів критично, щоб Путін програв війну в Україні. За його словами, переважна більшість Республіканської партії, в тому числі в Конгресі, розуміє, яку небезпеку становить політика Путіна для Сполучених Штатів, і хотіла б продовжувати рішучу підтримку України.

Більшість кандидатів на ключові посади в сферах національної безпеки, Міністерства оборони та Ради безпеки США усвідомлюють стратегічні загрози, які Росія становить для Сполучених Штатів, і тому підтримка України є вкрай важливою. Це створює певний оптимізм, особливо враховуючи, що Трамп висунув певні умови, які змусили Кремль відчути себе невпевнено. Проте, це все ще є частиною тривалого процесу. Спершу нам потрібно дочекатися, кого Трамп обере на ці позиції, а потім спостерігати за їхніми реальними діями, - зазначив він.

Київський єврейський форум (Kyiv Jewish Forum) відбувається вже п'ятий рік поспіль. Цього року він проходить в онлайнформаті, а центральним майданчиком став Вашингтон. Організаторами Kyiv Jewish Forum є Єврейська конфедерація України та The Jerusalem Post.

Медіа-партнери KJF-2024: NV, Oboz.ua, РБК-Україна, Telegraf.ua, Інтер.

Нагадаємо, під час урочистого відкриття форуму президент ЄКУ та віцепрезидент Всесвітнього Єврейського Конгресу Борис Ложкін акцентував увагу на тому, що українці та ізраїльтяни мають великі надії на повернення до влади в США адміністрації, яка раніше проявляла свою відданість у підтримці як України, так і Ізраїлю.

Читайте також