Політичні новини України та світу

В Польщі була подана скарга на євродепутата, який виявив українофобські настрої, спаливши прапор Європейського Союзу.

Після того, як у вівторок євродепутат та кандидат на пост президента Польщі Гжегож Браун спалив прапор Європейського Союзу біля пам'ятного хреста, що присвячений жертвам придушення страйку на шахті "Вуєк" під час воєнного стану в Катовіцях, до прокуратури надійшло звернення.

Згідно з інформацією, наданою RMF FM, це зазначає "Європейська правда".

Сілезьке воєводське управління повідомило, що інформація про Гжегожа Брауна, яку воєвода передав до Окружної прокуратури Катовіце-Заходу, стосується правопорушень, пов'язаних з образою місця національної пам'яті, порушенням громадського порядку в музейній зоні, а також використанням легкозаймистих матеріалів у недозволених для цього місцях.

У вівторок Гжегож Браун та депутат Роман Фріця відвідали Міністерство промисловості в Катовіцях, наголосивши, що їхній візит є частиною "парламентського втручання".

Гжегож Браун зняв прапор Європейського Союзу, який був там вивішений, потоптав його ногами і забрав із собою.

Він прибув до шахти, де провів пресконференцію, присвячену питанням вартості закриття шахт. На знак протесту він запалив прапор біля пам'ятного хреста, встановленого на честь жертв придушення страйку.

Роберт Цюпа, очільник Сілезького центру свободи і солідарності, який займається увічненням пам'яті загиблих шахтарів, в інтерв'ю агентству PAP назвав дії політика "грубими".

Протест на шахті в Катовіцах розпочався після оголошення воєнного стану. 16 грудня 1981 року, внаслідок жорстокого розгону демонстрації силами поліції та армії, загинули Юзеф Чекальський, Кшиштоф Гіза, Ришард Гзік, Богуслав Копчак, Зенон Зайонц, Збігнев Вілк, Анджей Пєлка, Ян Ставісінський і Йоахім Гніда.

Двадцять три шахтарі отримали вогнепальні поранення, багато з них зазнали легких травм. Частиною пам'ятника-хреста перед ним є постамент, розміщений з правого боку пам'ятника, на якому розміщені урни з землею з могил шахтарів - жертв пацифікації.

У середу Управління муніципальної поліції в Катовіце повідомило, що завершило збір доказів і документації та підготувало запит до Головного управління поліції про правову допомогу у справі про зняття недоторканності з Гжегожа Брауна.

У вівторок Європейський парламент ухвалив рішення про зняття імунітету з Гжегожа Брауна у зв'язку з кількома розслідуваннями, серед яких є справа про гасіння ханукальних свічок у польському парламенті. Це рішення дозволило польським правоохоронним органам розпочати судове переслідування цього політика.

Польська поліція також займається справою про зняття українського прапора з будівлі міської ради в Білій Підляській під час мітингу Брауна.

Читайте також