У Конгресі США охарактеризували фінансовий центр як "основу авторитарної осі", що об'єднує Китай, Іран, Росію та Північну Корею.
Цю інформацію озвучили лідери Комітету Палати представників Конгресу США, інформує РБК-Україна з посиланням на Bloomberg.
З того часу, як в середині 2020 року Пекін ввів у Гонконгу закон про національну безпеку, місто "перетворилося з надійного світового фінансового центру на найважливішого гравця в авторитарній осі, що поглиблюється" Китаю, Ірану, Росії та Північної Кореї, йдеться в листі міністру фінансів Джанет Єллен.
Лист було підписано головою комітету Джоном Муленааром з Мічигану та лідером демократів Раджею Крішнамурті з Іллінойсу. Вони зазначили, що зміни викликали дискусію про доцільність традиційної політики США стосовно Гонконгу, особливо у контексті його фінансової та банківської інфраструктури.
Взаємини між Гонконгом і США стали напруженими внаслідок репресій проти інакодумців, які, за словами представників американської влади, загрожують принципам верховенства закону та демократичним свободам.
Американські законодавці активізували зусилля щодо покарання міста, хоча поки незрозуміло, чи принесуть ці зусилля плоди. .
Обраний Дональдом Трампом на пост держсекретаря Марко Рубіо висловив думку, що офіси виконують роль голосу правлячої Комуністичної партії.
У своєму листі Муленаар та Крішнамурті заявили, що Гонконг став "світовим лідером" у таких незаконних діях, як:
У документі також наводяться результати досліджень, які свідчать про те, що приблизно 40% товарів, що були відправлені до Росії з Гонконгу минулого року, потрапили до "загального списку високого пріоритету". Цей список використовують США та Європейський Союз для контролю за дотриманням санкцій.
У документі зазначено, що серед цих товарів є "напівпровідники та інші технології, які є найбільш затребуваними в Росії для військових дій в Україні".