У Києві проходить демонстрація, на якій вимагають звільнення Вітренка з Міністерства освіти та проти його можливого призначення на посаду міністра.

У Києві триває студентський протест під назвою "Вітренка на вітер", учасники якого вимагають звільнення Андрія Вітренка, заступника міністра освіти і науки, та проти його можливого призначення на посаду міністра.
За інформацією кореспондента агентства "Інтерфакс-Україна", на Арсенальній площі у Києві о 10:20 вже зібралося приблизно 100 учасників акції, і потік людей триває.
У руках учасників акції – прапори їхніх самоврядних організацій та плакати з гаслами: "Вітренка на вітер", "Освіту не на вітер", "Освіта - не для Вітренка", "Освіта не цирк", "Студентство не мовчатиме", "Курс - геть з МОН", "Вітренко, геть!", "Вітренко, залишай МОН", "Як може плагіатор опікуватися українською освітою?", "Міністр - не капіпастер" та інші.
Безпеку заходу гарантує Поліція діалогу, що підпорядковується Головному управлінню Національної поліції в Києві.
Основними організаторами акції виступають студентські організації ГО "Українські студенти за Свободу" і ГО "Українська асоціація студентів", а також самоврядування Українського католицького університету, Київської школи економіки (KSE) і Національного університету "Києво-Могилянська академія".
Як було відзначено раніше представниками організації, серед основних вимог мітингувальників знаходиться прохання про звільнення Вітренка з посади заступника Міністра освіти, а також недопустимість його призначення на посаду міністра або виконуючого обов'язки міністра.
"Освіта в Україні знову наближається до епохи Шкарлета. Незабаром уряд має намір призначити соратника скандально відомого колишнього міністра на посаду нового керівника Міністерства освіти і науки."
Студенти України закликають до участі в акції протесту під гаслом #ВІТРЕНКА_НА_ВІТЕР проти призначення Андрія Вітренка на пост міністра освіти та вимагають його усунення з цієї посади. "Ми не залишимося осторонь. Студентська спільнота усвідомлює цінність освіти, репутації та відповідальності. Ми не дозволимо, щоб Міністерство освіти очолив особа, яка була замішана в корупційних скандалах, займається плагіатом та має відношення до системного підриву довіри до освітньої сфери", - йдеться в їхньому зверненні.
Як повідомлялося, 12 липня Вітренко провів віртуальні зустрічі з представниками Студпарламенту КНУ та КПІ. Відповідаючи на запитання студентів, він зазначив, що не мав жодних розмов про можливу кандидатуру на посаду міністра освіти, проте висловив готовність прийняти таку пропозицію, якщо вона надійде. Окрім того, він поділився своїми амбіціями стати секретарем Київської міської ради. Також Вітренко зазначив, що планує брати участь у наступних виборах ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка, якщо матиме можливість. Він підкреслив, що не терпітиме академічний плагіат і, якщо Національне агентство забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) не зможе підтвердити наявність плагіату в його роботах, він готовий звернутися до суду для захисту своєї честі та гідності. Також Вітренко спростував будь-які зв'язки з колишнім депутатом Київської міської ради Денисом Комарницьким. Він висловив незадоволення політикою Міністерства освіти щодо реорганізації університетів і підвищення вартості контрактного навчання у вишах.
Раніше громадська ініціатива "Дисергейт" звинуватило заступника міністра освіти і науки, депутата Київської міської ради від партії "Слуга народу" Андрія Вітренка у наявності академічного плагіату в його наукових статтях і кандидатській дисертації. Зокрема, зазначалося, що роботи Вітренка містять збіги текстів, перефразування та перестановки слів місцями, а також ряд інших порушень академічної доброчесності, зокрема, плагіат робіт російських та казахстанських вчених.
Народна депутатка України від фракції "Голос" Інна Совсун повідомила, що на посаду нового міністра освіти і науки розглядається кандидатура чинного заступника міністра Вітренка. Пізніше Сергій Бабак, голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, підтвердив агентству "Інтерфакс-Україна", що питання щодо заміни міністра освіти Оксена Лісового дійсно обговорюється, і Вітренко є одним із можливих кандидатів.
До цього народний депутат Ярослав Железняк (фракція "Голос"), коментуючи можливе переформатування уряду, допустив, що втратити посаду може міністр освіти Лісовий, водночас не назвав, на кого його планують замінити.