Політичні новини України та світу

В Грузії затримали Зураба Джапарідзе, одного з провідних опозиційних лідерів.

Цю інформацію оприлюднив проєкт Радіо Свобода під назвою "Эхо Кавказа".

На засіданні, яке відбулося 22 травня, суддя розглянув клопотання прокурора та ухвалив рішення про зміну запобіжного заходу на ув'язнення. Зураб Джапарідзе не з'явився на допит до парламентської слідчої комісії, що займається розслідуванням діяльності колишньої адміністрації Міхеїла Саакашвілі в період з 2004 по 2012 роки. У результаті, його звинуватили в ігноруванні вимог тимчасової слідчої комісії. 16 квітня суддя Нана Шаматава встановила для нього заставу у розмірі 20 000 ларі (7300 доларів). Однак Джапарідзе категорично відмовився сплачувати цю суму.

Джапарідзе було пред'явлено обвинувачення згідно зі статтею Кримінального кодексу, що стосується "ігнорування вимог тимчасової слідчої комісії парламенту Грузії". За таке правопорушення передбачено покарання у вигляді штрафу або ув'язнення терміном до одного року.

Джапарідзе взяли під варту просто в залі суду. Рішення ухвалили за відсутності адвокатів політика, які покинули процес на знак протесту, а державного адвоката суд вирішив не призначати.

Партія влади "Грузинська мрія" раніше прийняла зміни до законодавства, що зробили відмову від відповідей на запитання парламентських комісій кримінальною справою.

"Якщо кожен відмовиться від участі у обмані, цей режим впаде," - підкреслив Зура Джапарідзе перед початком судового засідання.

У цій справі вже відкрито кілька проваджень. Деякі опозиційні діячі відмовилися сплачувати заставу, внаслідок чого суд почав ухвалювати рішення про зміну запобіжного заходу на арешт.

У той же час представники правлячої партії "Грузинська мрія" оголосили, що виявили "досить хитромудрий план" опозиційних сил, чиї лідери відмовляються відвідувати засідання парламентської слідчої комісії, що займається розслідуванням діяльності попередньої влади.

"Вони розділилися на дві групи. Одна відмовляється від виплати застави, усвідомлюючи, що в результаті їх можуть заарештувати, аби потім видавати себе за політичних в'язнів. Інша ж група обирає сплатити заставу і залишитися на волі, продовжуючи поширювати шкідливі неправдиві інформації", - наводить слова віцеспікерки парламенту Ніно Цілосані видання NGnewsgeorgia.

Засідання суду відбувалось на тлі сутичок поліції та групи підтримки опозиціонера на вулиці та всередині будівлі, оскільки до залу пустили не всіх охочих.

П'ята президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що партія влади зі створенням комісії "почала пряму атаку на лідерів опозиції".

"З одного боку, у нас є громадські активісти, чи громадські діячі, які сидять у в'язниці абсолютно ні за що, тепер настав наступний етап, коли це торкнеться і політичних лідерів. Слідчу комісію було створено не для розслідування злочинів, скоєних попереднім режимом, а для того, щоб стати засобом арешту тих політичних лідерів, яких вони хочуть бачити у в'язниці", - зазначила Зурабішвілі.

Вона вважає, що репресії свідчать про відсутність сили у "Грузинської мрії", яка прагне утримати владу будь-якими засобами.

"Кожен режим, що потрапляє в аналогічну ситуацію і застосовує репресії, приречений на падіння. Нам дійсно потрібно проявити витримку, але слід усвідомлювати, що сьогодні було ухвалено рішення щодо 'Грузинської мрії', - зазначила Зурабішвілі."

Читайте також