Політичні новини України та світу

В Грузії екс-міністра оборони отримали восьмимісячний термін ув'язнення.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Эхо Кавказа.

Суддя Тамар Мчедлішвілі ухвалила рішення, визнавши позиційного політика винним у незадоволенні вимог суперечливої слідчої комісії, створеної парламентом Грузії.

Окруашвілі затримали 14 травня у залі суду через несплату застави у справі про неявку на засідання комісії. Прокурор Натія Татіашвілі заявила, що він навмисно не сплатив призначену судом заставу.

Суд ухвалив рішення про застосування запобіжного заходу для політичного діяча у формі застави в сумі 20 тисяч ларі (близько 7 350 доларів США) та заборонив йому виїзд з Грузії до завершення судового процесу. Термін для внесення застави становив 30 днів і закінчився 8 травня.

Окруашвілі викликали 26 березня для надання пояснень перед тимчасової слідчою комісією парламенту, однак він відмовився там з'явитися.

Політичному діячу були пред'явлені звинувачення відповідно до статті 349 Кримінального кодексу Грузії, яка встановлює покарання за ігнорування вимог слідчої комісії. Окруашвілі став вже восьмим представником опозиції, який був засуджений до ув'язнення за відсутність на засіданні комісії.

Окруашвілі обіймав посаду міністра оборони у період з 2004 року до 2006 року. Його заарештували у 2007 році після того, як він пішов у відставку і зайняв опозиційну позицію, а також після його різкої критики третього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Влада надала йому можливість залишити Грузію, внаслідок чого він отримав статус політичного біженця у Франції. Пізніше, 20 листопада 2012 року, Окруашвілі повернувся до Грузії, де його відразу ж затримали. Однак у січні 2013 року з політика були зняті частина обвинувачень, і його випустили на свободу. Він продовжив свою опозиційну діяльність навіть за часів правління "Грузинської мрії".

Згідно з інформацією, 1 липня лідера партії "Ахалі" та "Коаліції за зміни" Ніку Гварамію було засуджено до 8 місяців ув'язнення через його відмову з'явитися на засідання спірної слідчої комісії парламенту Грузії, яка займається розслідуванням діяльності попереднього уряду.

Читайте також