Політичні новини України та світу

Трамп відкрив своїм радникам, що встановити мир в Україні виявилося більш складним завданням, ніж він уявляв - WSJ.

Президент США Дональд Трамп нібито поділився з своїми радниками, що досягнення "мирної угоди" між агресором Росією та Україною для завершення конфлікту виявилось значно складнішим завданням, ніж він очікував. Він зізнався, що закінчити війну, розпочату Росією три роки тому, за добу не вдалося.

Про це пише The Wall Street Journal. Зазначається, що усвідомлення того, що Київ та Москва залишаються далекими один від одного у ключових питаннях, суперечить твердженням Трампа про те, що він може укласти угоду протягом 24 годин.

"Ключові умови мирної угоди, які були оприлюднені минулого тижня, нададуть Росії можливість зберегти більшість територій, що вона захопила протягом останнього десятиліття військового конфлікту з Україною, в обмін на замороження війни у її теперішньому стані. Сполучені Штати юридично визнають анексію Криму Росією у 2014 році, а Україні доведеться відмовитися від своїх намірів приєднатися до НАТО," - зазначають журналісти.

Одночасно, як зазначає WSJ, "мирна угода" навряд чи включатиме аспекти, що стосуються військової допомоги Україні з боку США у випадку повторного вторгнення Росії. Проте залишається невизначеністю питання про військову підтримку України з боку європейських країн.

Крім того, американська пропозиція не встановлює жодних обмежень щодо чисельності українських Сил оборони, що неодноразово підкреслювалося в Москві.

Однак Україна неодноразово підкреслювала свою позицію щодо необхідності досягнення режиму тиші перед початком переговорів про "мирну угоду". Крім того, Київ категорично відхилив можливість "юридичної передачі Криму", зазначивши, що така угода лише відкриє шлях для нових агресій з боку Росії, якщо Вашингтон не надасть гарантій підтримки Україні, навіть у непрямій формі.

Більшість аналітиків стверджують, що нинішні умови угоди набагато вигідніші для Росії, ніж для України.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент Володимир Зеленський нагадав адміністрації Трампа, що 2018 року було ухвалено Кримську декларацію, у якій ідеться про те, що Вашингтон не визнаватиме окупацію Криму Росією. У документі проголошується довгострокова політика щодо відмови визнавати Америкою російський контроль над півостровом.

Читайте також