Трамп скорочує допомогу Україні: Європа буде змушена взяти на себе роль США, - The Times.

Трагічно втрачена можливість полягає в тому, що якби США приділили необхідний час і мали необхідні важелі впливу, вони, ймовірно, могли б покласти край війні в Україні.
Нещодавно державний секретар Марко Рубіо висловив загрозу покинути переговори, а президент Трамп зазначив, що може "взяти паузу". Оскільки Путін явно налаштований на продовження конфлікту, намагаючись розділити Захід, а короткочасне великоднє перемир'я було лише піар-тактикою, такі застереження з боку команди Трампа лише підштовхують його до подальших дій. Це є контрпродуктивним підходом, який суперечить нещодавньому досвіду успішних мирних угод, вважає Вільям Хейг, ректор Оксфордського університету та колишній міністр закордонних справ Великої Британії (з 11 травня 2010 до 14 липня 2014 року), повідомляє UAINFO.org, посилаючись на ZN.ua.
Світ не підпорядковується зручному графіку для публікацій у соціальних мережах чи політичних заяв. Наприклад, під час Корейської війни мирні переговори, що розпочалися в 1951 році, проходили через численні зустрічі протягом двох років, перш ніж у липні 1953 року було досягнуто угоди про перемир'я, яке залишається в силі й досі.
Хейг зазначає, що це затишшя триває вже 72 роки завдяки присутності американських військ у Південній Кореї, які виконують роль стримування від нових конфліктів. Таким чином, стабільність у Кореї вимагала як терпіння, так і військової потужності — однак Вашингтон наразі не готовий запропонувати українцям ні те, ні інше.
"Світ неможливо купити, як звичайний товар у крамниці. Для його досягнення необхідна певна довіра, що обидві сторони будуть діяти чесно, а також усвідомлення з усіх учасників, що подальші збройні конфлікти не приведуть до кращих наслідків. Зазвичай для формування таких переконань потрібен час та зовнішній вплив", -- зазначає Хейг.
Трагічно втрачене можливість полягає в тому, що якби Сполучені Штати виділили достатньо часу та мали необхідні важелі впливу, вони, ймовірно, змогли б зупинити війну в Україні. Ці важелі впливу включали б забезпечення українців належним обсягом відновленої військової підтримки, що спонукало б Путіна усвідомити неможливість подальшого зміцнення своїх позицій.
Після цього знадобиться час для узгодження конкретних аспектів, таких як кордони, питання військовополонених, умови перемир'я, а також забезпечення безпеки та економічної підтримки України. Без цих умов конфлікт може швидко відновитися. Натомість, наразі спостерігається поспіх досягти угоди в найближчі дні, без реального тиску на Росію, але з очевидним наміром США отримати доступ до українських природних ресурсів.
"Підхід адміністрації Трампа до укладення мирної угоди виглядає так само, як і його тарифна стратегія, абсолютно позбавленим історичної перспективи. Трамп, безсумнівно, вважає, що йому необхідно встановити особистий контакт із Путіним – або ж вважає, що такий зв'язок вже існує. Існує ймовірність, що він зможе реалізувати крихку угоду, яка принизить Україну і поставить під загрозу безпеку Європи. Проте все більше стає очевидним, що якщо результати не з'являться швидко, він просто може відмовитися від зусиль – і США залишаться осторонь", – зазначає колишній міністр закордонних справ Великої Британії.
Наслідки цього для Європи, включаючи Великобританію, можуть бути надзвичайно суттєвими. Наразі основні дипломатичні ініціативи, ініційовані Стармером та президентом Макроном, зосереджені на формуванні "коаліції охочих", яка могла б підтримати військові дії в Україні на користь мирного врегулювання. Цей процес є вкрай важливим, оскільки він демонструє Білому дому, що йому все ще потрібні союзники, і що варто звертати увагу на їхні потреби та побажання.
"Однак зараз вимальовується зовсім інший сценарій, за яким війна продовжуватиметься, але зі зменшенням допомоги з боку Америки -- такий, що ставитиме дедалі більші вимоги до промисловості, бюджетів, військових і політичного керівництва Британії та Європи", -- додає Хейг.
Хейг вказує на те, що в разі досягнення життєздатної мирної угоди в майбутньому, буде важливо одночасно активізувати постачання озброєнь для України та зміцнити власну обороноздатність. Зрозуміло, що певні дії вже вживаються для досягнення цієї мети. Яскравим прикладом є оголошення компанії BAE Systems про те, що вона планує збільшити виробництво вибухових матеріалів у 16 разів, не покладаючись на американські компоненти.
Однак заплановане підвищення витрат на оборону все ще просувається занадто повільно, щоб оперативно відреагувати на ситуацію, яка може швидко перетворитися на кризу.
"Британські урядовці та їхні партнери з Європи повинні ухвалити стратегічне рішення і передати Україні значну частину своїх військових запасів, навіть якщо це створить певні прогалини в їхній власній обороні. Вартість та ризики можливого програшу України виявляться набагато вищими. Крім того, вони мають сприяти тіснішій співпраці з українською оборонною промисловістю, яка швидко стає однією з найсучасніших у світі", -- зазначив колишній міністр закордонних справ Великої Британії.
Хейг підсумовує, що "оскільки терпіння Трампа вичерпується, Британія і Європа повинні мислити радикально, щоб збільшити власну силу".